Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szorongással kapcsolatos...

Szorongással kapcsolatos problémákkal fordulhatok háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyenlem, hogy nem tudom kezelni a dolgot meg tudom, hogy manapság mindenki stresszes de már nagyon megkeserítik az életemet a szorongással kapcsolatos tünetek.

Sokáig még a házból se mertem kimenni egyedül mostmár igen de nagy szenvedések árán és nem vagyok közben nyugodt.

Gondoltam hátha valami enyhébb nyugtató hatású gyógyszer segíthet.

Háziorvosok mennyire szokták ezt komolyan venni?

Azért kérdezem mert tudom, hogy mások súlyosabb betegségekkel mennek oda, nem akarok feleslegesen zavarni vagy, hogy hülyének nézzenek.



2022. szept. 25. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz egyből pszichiaterhez is ha komoly a szorongás.
2022. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lelki problémával hiába keresed a háziorvost, pszichológusra van szükséged, illetve pszichiáterre, ha súlyosabb a gond, ők tudnak gyógyszert is felírni.

Odamehetsz, ír fel gyógyszert, és nyilván nem néz hülyének, de ha hosszú távon fennálló bajod van, nem ő a megoldás, hozzájuk ilyesmivel akkor érdemes fordulni, ha hirtelen megoldás kell egy családi haláleset, munkahely elvesztés stb. miatt, és áthidaló megoldás kell, hónapokig-évekig ő nem tud kezelni, nincs is képesítése, és javasolni fogja, hogy fordulj szakemberhez.

2022. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges háziorvoshoz menni, úgyis elküld phszihatriára mivel ott tudnak gyógyszert írni. Beutaló nem kell.
2022. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oh egy szorongas is lehet sulyos nehogy azt hidd, nekem emiatt ongyilkos gondolataim voltak.😀 Nezz csak magadra, hogy mit hoz ki beloled, van amikor nem tudod elhagyni a lakast. Szerinted ez kis problema?

Kezelni ezt pszichiater fogja nem a hazirvos. Elobbihez nem kell beutalo, kerj idopontot hozza. Nalunk jofejek nagyon. De kerheted a haziorvost is h utaljon be, nekem o irt surgos beutalot.

Ha magan uton nem tudsz pszichologust igenybe venni, akkor pszichiatrian keresztul tudsz pszichologushoz is eljutni majd, ha ugy latod szukseged van ra.

2022. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak miatta öngyilkosságal kapcsolatos gondolataim tehát tudom milyen.😞

Úgy értettem, hogy mások akik nincsenek ebbe benne nem gondolják súlyosnak legalábbis nekem ez a tapasztalatom, nekem azt mondták csak hozzáálás kérdése másnak bezzeg nagyobb problémái vannak stb. Így már félek mondani bárkinek is.😞

2022. szept. 25. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, h masok mit mondanak. Ennyi. Szarugy de ez van, ha nem szamithatsz rajuk, akkor nem, egyedul kell lenned magadert.

Lelki problemakat nem veszik sokan komolyan. Tedd fel magadnak a kerdest, hogy a problemad rontja e az eletminosegedet? Tudsz e egyedul ezen valtoztatni, te megteszel-e mindent? Visszater-e mindig ugyanaz a problema hiaba megoldottad egy rovid idore?

2022. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, hogy mások mit mondanak? A te problémád neked kell megoldani, ha egyedül nem megy, akkor segítséggel. Ha a szeretteid bagatellizálják, akkor kell a szakember, öngyilkos gondolataid vannak sétálj be a helyi pszichiátriára, nem kell beutaló.
2022. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!