Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha meggyógyultam hamarabb is...

Ha meggyógyultam hamarabb is mehetek iskolába mint ameddig kiírt az orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiírt az orvos egész hétre úgy hogy egész hétvégén lázas voltam de már nincs semmi bajom szinplán a közérzetem rossz. Ezzel nem értem miért kéne egész héten otthon maradnom? Szerintetek mehetek hamarabb? Nem akarok a semmiért lemaradni egy csomó óráról


2023. máj. 2. 16:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%

Elméletileg akkor mehetsz amikor az orvos egészségesnek minősít esetedben ez akkor van amikor az igazolásod lejár.

Nem mehetsz addig iskolába.

2023. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek 1-es válaszával, mivel a betegség legyengíti az immunrendszert. Idő előtti bemenetelnél könnyen visszafertőződsz és kezdheted elölről, esetleg egy erősebb antibiotikummal.
2023. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Ezt anyukáddal kell megbeszélned és az orvossal. Van egynapos vírusfertőzés, ami után azonnal mehetsz, az orvos csak rutinból írt ki egy hétre. Ha teljesen jól vagy, nem indokolt a hiányzás.
2023. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Bocs hármas de hülyeséget írtál, nem mehet iskolába addig ameddig az igazolása szól.
2023. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
De kérhet másik igazolást.
2023. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

Persze kérhet de nem anyuka dönti el mikor gyógyult meg, mindenképpen vissza kell menni az orvoshoz, mert az iskolából haza fogják küldeni ha ezzel az igazolással megy be hiszen az igazolás szerint még beteg.

Attól, hogy lepontozgatsz mindenkit még azoknak van igaza akik megírták, hogy ezzel az igazolással NEM mehet közösségbe.

2023. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Ezzel nem, de másikkal igen. Szükségtelen otthonmaradnia teljesen tünetmentesen. Egyébként szerintem egy középiskolai osztályfőnök se zavarná haza, ha közölné, hogy egészséges, csak az orvos hosszabbat igazolt előre. Az igazolás kiadása is úgy lenne szakszerű, ha egészségesen visszamenne érte, csak ezt nem így csinálják. Az orvos nem tudhatja jövőbelátóan, mikorra fog meggyógyulni.
2023. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Pontosan tudja előreláthatólag mikor lesz gyógyult mikor mehet közösségbe.

Az igazolás is addig szól amíg az orvos megfelelőnek tartja az, hogy szerinte már jól van attól még fertőzhet amit az orvos beleszámít az igazolásba.

Tévedsz a tanárnak kötelessége hazaküldeni ha az igazolás lejárta előtt megjelenik a tanintézményben.

2023. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%
Ezek után nem értem minek járunk orvoshoz, ha megkérdőjelezzük az orvos szakmai hozzáértését. Feltételezem, hogy gyógyszert is felírt, esetleg antibiotikumot és azt pedig végig kell szedni, nem lehet idő előtt leállni vele.
2023. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem megkérdőjelezni szerettem volna, de nem ez az első hogy kiír hetekre amikor nincs semmi bajom. Az előző orvosomnàl sosem votl ez így azért furcsa nekem
2023. máj. 2. 17:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!