Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Sumetrolim gyógyszer mennyi...

A Sumetrolim gyógyszer mennyi idő alatt fejti ki a hatását?

Figyelt kérdés

Felfázásra írták fel nekem. A tüneteim hétvégén kezdtek jelentkezni, de 2 nappal később el is múltak. Aztán tegnap visszatértek, ma pedig már egyenesen elviselhetetlenek. Mára már vért is fedeztem fel a vizeletemben, eszméletlenül csíp, ha pisilek és nagyon diszkomfortosan érzem magam.

A vizelet vizsgálatból kiderült, hogy 2 keresztes és vérre pozitív (erre kaptam Rutascorbint).

Az lenne a kérdésem, hogyha valakinek volt már ezzel a gyógyszerrel tapasztalata, akkor nagyjából mennyi idő múlva kezdi el kifejteni a hatását? Szombaton reggel ballagásra kell menjek, félek, hogy addig nem fog elmúlni.

Előre is köszönöm a válaszokat.


19/L



2023. máj. 4. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

2-3 nap alatt szokott hatni, addigra áll be az egyensúlyi állapot (steady state) de ötnapos kezelésre szükséges adni 2x2-es adagban. Az esetedben lehetséges, hogy visszatért a fertőzés (recurrens hólyaghurut), vagy egy olyan baktérium okozza, melyre a Sumetrolim nem hat, viszont gyakori kórokozó a húgyúti fertőzéseknél (pl. Enterococcus).

Nem igazán korszerű antibiotikum, sok a mellékhatása, én elmennék urológushoz, vagy akár ügyeletre is, hogy írjanak fel másikat, mely a húgyúti kórokozók szélesebb spektrumára hat (különben is, ilyen esetben elsőként választandó a foszfomicin--Monural, vagy amox/clav.--Augmentin, cefuroxim--Zinnat, másodsorban flourokinolon--pl. Nolicin, SMX/TMP--Sumetrolim nem is tudom, szerepel-e valamelyik intézmény antibiotikum-protokolljában), közben pedig indítanék egy vizelettenyésztést, hogy célzottan lehessen kezelni az adott kórokozót. Jobbulást kívánok!

2023. máj. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2023. máj. 13. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!