Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen lefolyású a májzsugor? ...

Milyen lefolyású a májzsugor? Mik a kilátások?

Figyelt kérdés
Adott egy idős ember akinél alkohol okozta májcirrózis alakult ki, már ascitessel társulva. A folyadék lecsapolása megtörtént, 3 hete kórházban fekszik de hamarosan hazajöhet, orvos szerint valamilyen szintű segítése szükséges lesz. Jelenleg pelenkázzák, de tegnap már segítséggel ki tudott menni. Mi ennek a betegségnek a további lefolyása? A zinterneten mindent is elolvastam már a témával kapcsolatban de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2023. máj. 10. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszokik az alkoholról és betart mindent amit az orvosok mondanak akkor élhet még évekig.
2023. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bátyám 2021 októberében be sargult nem törődött vele. 2021.december 24-én át jött a szülőkhöz nagy has valami nagyon nagyon fájt neki jobb oldalt a bordák között alig tudott menni, de. 27-én anyunk elvitte orvoshoz azonnal kórház gyógyszereket kapott vizet egyzser csapoltak egy hét múlva dec.31-en ki engedték első útja a kocsma volt, még fájt a hasa egy darabig de pár hónapig meg kisebb munkát illetve hosszabb utat eltudott menni Utana már csak az elmentelt tudta. Teltek a hónapok voltak rosszabb hetek hogy idegesebb volt.2022 November 5-en mentünk Felhozza, kierepedt a köldökénél a bőr kifoyt az összes viz, azonnal mentő kórház gyógyszer infúzió, két hét után delírium 3napig kikotve teljesen jól volt úgy tűnt, evett ivott kedve jó volt menni már alig tudott, az utolsó két hét fájdalmas lehetett neki mert csak jajjogott már észnél nem nagyon volt csak aludt, kiderult le álltak a vesei, elvittek intenzivre utolsó két nap csak aludt szinte szemét alig tudta kinyitni, szondaja volt és december 11-en meghalt

Dekomponált alkoholos majcirrozis 43 éves volt. Majdnem egy évet végig borozta fekve egyedül.

2023. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krosszarcu válasza:
Nekem apám 30 évet borozott az anyámmal.
nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!