Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egy skizofrén emberrel...

Milyen egy skizofrén emberrel élni? Segítségkérés saját ismerős betegségének felismerésére.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon nehéz ezekről a dolgokról írni, de nagyon nagy szükségem lenne a tapasztalatokra, hogy felismerhessem a betegséget... A barátom nagynénje szakvéleménnyel rendelkezik és gyógyszereket szed.(Tudom, hogy az öröklés lehet hajlamosító tényező.) A barátom most van abban az életkorban, amikor elkezdődnek a tünetek kibontakozni és kérdéses számomra, hogy a betegség tünetei okozzák-e a veszekedéseinket a páromnál is.

2023. máj. 21. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy barátnőmnek a párja volt skizofrén. Van amikor nyugalomba volt, kedves volt vele, de volt amikor majdnem megölte, ki kellett hivni a rendőrséget!
2023. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha még nem alakult ki a betegség, akkor nem beteg és egyáltalán nem biztos, hogy az lesz. Vedd úgy, hogy egészséges. A veszekedéseiteket pedig ettől függetlenül értékeld.
2023. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk pl megölhet, amikor epizódja van.
2023. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés beteggel soha többé nem kezdenék párkapcsolatot. Exem az volt, egy élmény volt vele az élet, de komolyan, és ő még csak nem is skizó "csak" pánikbeteg és hipochonder.
2023. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki skizofrén az nem veszekedésben nyilvánul meg. Veszekedni mindenki veszekedik, és ehhez két ember kell. Attól hogy volt ilyen a családjába, még nem biztos hogy ő is olyan lesz. Lehet magadban is kellene keresni a hibát. Te családodban nem volt skizofrénia vagy valami más betegség? Biztosan volt, és látod, nem örökölted.
2023. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
4 es. Ezeket orvos állapította meg vagy te?
2023. máj. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon értelmetlen a kérdésem, de tanácstalan vagyok... Úgy váltakozik a kedve, a velem való viselkedése egy-egy mondatomtól, vagy egyik pillanatról a másikra, hogy nem értem a változások miértjét...
2023. máj. 30. 14:46
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Akkor benned van a hiba. Ne mondj olyan mondatokat neki amitol kirobbanhat a veszekedes. Tanulj meg viselkedni, lehet hogy csak ennyi, es nem a masikban keesni a hibat es azt hinni hogy beteg
2023. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4 éven keresztül szinte mindent elfojtottam magamban, ha megbántott ő vagy szórakoztak velem a szülei. Most sem támadom le, mindig csak megbeszélni szeretném, de én vagyok aki ,, megváltoztam". Hozzá kell tenni,hogy előtte is ,, vigyáznom kellett, hogy mit mondjak, mikor ne öleljem meg éppen" ...
2023. máj. 30. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jo helyen tapogatozol. O lehet tul sok stressz miatt neurotikus, de akar szemelyisegzavaros is. Olvasgass a borderline es a narcisztikus szemelyisegzavarrol is. Paranoid gondolatai nincsenek?
2023. júl. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!