Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A refluxnak lehetnek ennyire...

A refluxnak lehetnek ennyire durva tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy hónapja kezdődött a problémám, nagyon sok savtol fájt a gyomrom, de mivel volt már ilyen korábban is, azt gondoltam,majd jobb lesz. Azóta sajnos csak rosszabbodott, voltam 2x háziorvosnal, aki beutalt hasi UH-ra, de még csak június közepére kaptam időpontot. 3 hete szedek protonpumpa-gatlot, mert az orvos szerint refluxom van, de egyáltalán nem jobb. Gyakran felmarja a torkomat a sav, állandó teltsegerzet van a gyomromban, ha eszem, de ha meg nem,akkor nagyon fáj a gyomorszam. Mellette szédülök, folyton fortyog a gyomrom, teljesen legyengultem. Aludni se birok és mostmár kb semmit se csinálni. Szerintetek lehet ennyire durva egy reflux?

29 éves vagyok, vekony, nem dohányzom, nem iszom.


2023. máj. 25. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet ennyire durva a reflux. És többnyire pszichés eredetű a dolog. Nálam 16 éves korom környékén kezdődött. Miután lelkiekben helyrejöttem, el is múlt hamar. Sokat stresszeltem, szorongtam, gyomorgörcsöm volt hosszú ideig. Nálad nem nagy a pszichés nyomos esetleg?
2023. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De igen, az elmúlt évet végig stresszeltem magánéleti gondok miatt, mindennap gyomoridegem volt. Lehet, hogy ez okozta sajnos. Neked hogyan állt helyre a szervezeted? Az a baj, hogy mostmár hiába lennék rendben lelkileg, ez a betegség teljesen kikeszít, szinte az ágyból se tudok kikelni, illetve hosszabb távra elmenni, mert emelygek vagy ramjon a hasmenés.
2023. máj. 25. 13:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segített. Illetve folyamatosan mantráztam, hogy magamnak okoztam ezt a problémát és helyre fogok jönni. Igyekeztem több nyugalmat biztosítani magamnak. Légzőgyakorlatokkal is foglalkoztam. Aztán nem sokra erre rá vegán is lettem. Innentől kezdve amblokk megszűnt a problémám.
2023. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem állandóan égett, mart a gyomrom, és nagyon fájt a gyomorszájam, enni nem tudtam, mert egy falat után teltségérzetem volt, 10 kilót fogytam 1 hónap alatt, aludni tudtam és nem szédültem. A protonpumpa gátlót 4 hónapig szedtem, akkor lett jobb és kezdtem visszaszedni a kilóimat, visszajött az étvágyam. Hasi ultrahangon én is voltam, de az nem mutatja ki a refluxot, csak a gyomortükrözés. Hasi ultrahang nálam epe polipot mutatott ki.
2023. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy a reflux az örök életig tart. Nem az első vagyok, de én is refluxos vagyok. Vannak rossz és jobb időszakok. Egy egyszerű hasi ultrahang pedig kevés ehhez. Gasztroenterológushoz kéne menned, tükrözés, vérkép (érzékenységekre, nagylabor, helicobaktérium), székletvizsgálat. Emellett már is elkezdhetsz a táplálkozásodon változtatni. Sokszor kellene enned kicsiket napi 7-8 étkezés, vagy több hogy ne járjon üresben a gyomrod. Kerülni a zsírosat és zsírban/olajban sütést, cukrosat, fűszereset, feldolgozottat. De a kávé, tea, az alkohol, és a különböző üdítők is tilos kategória. nagy mennyiségben folyadék napi 2-3 liter. Húsok közül szárnyasok, hal ami gyomorkímélő (párolva, vajban vagy főzve nem olajban, vagy zsírban sütve). Zöldségeket párolva, rizst, vagy főtt krumplit egyél. Ami szintén egyénenként eltérő, de fokozhatja a refluxot, az a tojás, tejtermékek és a lisztes dolgok, főleg ha van az embernek hajlama még érzékenységre is. Ezeket is jó lenne kerülni. ÉS hát utána lehet járni, hogy a zöldségek és gyümölcsök közül melyik savasít, puffaszt őket célszerű kerülni, ezt már hosszú idők óta kitapasztaltam, hogy nem feltétlen ugyanúgy hatnak emberekre (pl: a narancs, a málna), amire sok helyen azt olvasom savas, számomra sohasem idézett elő refluxot. Tehát ezzel úgy vagyok, hogy nem követek semmit, hanem kipróbálom és ha nem vagyok jól tőle akkor ez egy jelzés, hogy el kellene hagynom. Kigyógyulni nem tudsz, főleg ha már elkezdted a gyógyszert szedni, amitől szintén nem lesz semmi jobb. Nem akarlak elkeseríteni, de ez egy spirál amibe benne vagy a gyógyszerrel. A gyógyszer megszünteti a savasságot, csak arról el felejtenek szólni, hogy drasztikusabb mértékben is képes, ami arra készteti a gyomrot, hogy kezdjen el savat termelni..., amire te megint beveszed a gyógyszert, és megint elkezd dolgozni irtózatosan a gyomrod. Olyan megoldást kellene találnod, ami ezt természetesen kezeli, és nyílván ha van szervi oka azt ki kell zárni gyógyszeres kezeléssel (pl: a helico tud ilyet okozni, arra nyilván antibiotikum kellene). És keress egy pszichológust, mert lehet azt hiszed jól vagy de minden fejben dől el, pláne ha erre jön a betegség is.
2023. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, 5-osnek pedig a részletes tanácsot.


Igen, én is elkezdtem fogyni, étvágyam lenne, de mindentol ég a gyomrom. Én most arra gondoltam, hogy abbahagyom a gyógyszert egy pár napra és megpróbálok csak diétázni. A mostani allapotnal már nem igen lehet rosszabb. Illetve tudom, lehet fekély belőle. Tényleg megpróbálok arra gondolni, amit a 3-as írt, hogy meg fogok gyógyulni. Úgy érzem most jelenleg, hogy romokban az eletem, főleg hogy én táncosként dolgozom és konkrétan lábra se tudok állni.

2023. máj. 25. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok ezt nem írtam le, de hirtelen ne hagyd el! Csökkentsd a napi adagot, mert a hirtelen elhagyás is problémás. Először csak mondjuk 3/4-ét eszed aztán felét, aztán felet 2 naponta, aztán három naponta..stb.
2023. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj nem tudom így elosztani, mert egy db Emozul 40mg-t kell bevennem minden reggel éhgyomorra. Nem lehet elvagni se,mert kapszulás.
2023. máj. 25. 14:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Én szedtem 3 hónapig, amikor csökkentek a tüneteim abbahagytam fokozatosan és nekem sokat segített a peridot víz kúra, azt ittam naponta háromszor evés előtt 1 órával. Az igazság az, hogy néha teljesen elmúlik, de időnként újra berobban a refluxom, ilyenkor legfeljebb diétázom és sok vizet iszom.
2023. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó és neked mik a tüneteid,mikor nagyon berobban?
2023. máj. 25. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!