Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hipochondriával mit lehet...

Hipochondriával mit lehet kezdeni? Van kiút?

Figyelt kérdés

Minden napra beképzelek egy betegséget január óta kb. Akkor meghalt a nagypapám valószínűleg előzőleg elkapott covid okozta tüdőgyulladásban. Sok tervünk volt a nyárra, nagyon jó kapcsolatban voltunk. Mintha a legjobb barátom lett volna, inkább ültem autóba pénteken munka után, hogy levezessek 2 órát hozzá és kártyázzunk, minthogy bulizni menjek.

Azóta ki vagyok készülve, minden történést felnagyítok. Pl megfájdul a fülem, akkor egész nap azon gondolkodom mi lehet, mi lesz a következménye. Aztán pár nap és megvágtam a tenyerem, már ott tartottam, hogy le kell majd vágni. Orvoshoz járkálok állandóan! A tenyeres dolog után pár nappal mellé léptem, már gipszbe láttam magam. Aztán meghúztam a kezeimet rakodásnál, azokat is gipszben láttam. Most múlt héten kapart a torkom, nagyon megijedtem. Aztán orrfolyás, dugulás. Majd a szaglásom csökkent. Most meg vagyok győződve negatív teszttel, hogy covidos vagyok és egész nap “arra várok” mikor kell majd mentőt hívni. Egy hete vagyok beteg, nem tudom ennek mi az esélye. Tüdőfájást, szívfájdalmat, lázat, mindent érzek magamon de a lázmérő semmit se mutat, a többi meg jön-megy. Aztán a telefonomon töltőn volt és most azt is gondolom, hogy megrázott mert éreztem egy csípést amikor megfogtam. Konkrétan rettegek jelenleg!


Hogyan lehet ebből kijönni?


2023. jún. 1. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Elmész szakemberhez. Pszichológus vagy akár pszichiáter.
2023. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

És ha! van párkapcsolatod, az ő érdekében szakíts.


Ne várd meg, míg megteszi ő, mert belefáradt az állandó orvoshoz járkálásba és semmin való aggódásba.

(volt hipochonder párom, azért mondom).

2023. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!