Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma délután (trombotizált)...

Ma délután (trombotizált) külső aranyér műtétem volt. Varrt is. Milyen tanácsotok volna a gyorsabb gyógyulásért?

Figyelt kérdés

A doki annyit mondott, hogy holnap reggel érje víz, mosakodjak meg székelés után, majd kenjem Reparonnal a kiújulás elkerülése végett.

Majd hazaküldött...munkaidő vége.


Érdekelne még, hogy meddig normális, ha vérezne?

A varratok kb. mennyi idő alatt szívódnak fel?

Kell-e fertőtlenítsem fürdés után, vagy sem? mivel?

Minden tanácsot szívesen veszek, megköszönök.


2023. jún. 2. 19:07
 1/1 anonim válasza:

Hat, nekem olyan mutetem volt h levagtak az egesz aranyeret, nem kellett kulon kenegetnem utana, csak tisztan tartanom sima vizzel. Volt olyan is egy masik alkalommal h csak felvagtak es kinyomkodtak belole a verrogoket, akkor is csak vizzel kellett tisztan tartani. Szarazra nem a torolkozovel toroltem, hanem puha papirzsepivel felitattam a hegrol a vizet. Ugy emlekszem utana vissza kellett takarnom a heget egy steril mullappal. Szekletlazitasra talaltam egy fantasztikus szert: dulcosoft. Bar kisse draga. Ezen kivul a paraffin olaj vagy a hunyadi viz jott be. (Glaubersos viz) de a dulcosoft a tuti.

Verezni a nagx mutet utan nekem sokaig verzett, de nem mervado, mert nekem az aranyer alatt volt egy repedes is, es a szigmabelemig be bolt gyulladva mindenem... Illetve nekem nem varrtak, elektrokauteres mutet volt. A masik alkalommal, amikor csak kinyomkodtak a verrogoket, ott nem is vereztem egyaltalan, csak meg kellett varni utana mig a borlebeny felszivodott. Ez tobb hetbe telt.

De nekem nem olyan aranyereim voltak, amik belsok es kintre kimasznak a sokadik stadiumban, hanem nekem mindig kulso van, ami orvul odapukkan es rogton verrog kepzodik. pl. emeles utan. altalaban emelestol vagx erosporttol jon ki..

2023. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!