Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőembólia utáni felépülés?

Tüdőembólia utáni felépülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kétoldali tüdőembóliám volt. Kiderült, hogy mélyvénás trombózis okozta. Az orvosom azt mondta hogy legalább kb. 4 hónapnál előbb nem mehetek vissza dolgozni.

Az lenne a kérdésem, hogy aki sajnos átesett embólián, annak meddig tartott a felépülés,meddig fáradt ki sokszor még,meddig érzett légszomjat, fulladást,kinél hogy volt...

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. jún. 11. 20:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg még azt felejtettem ki, hogy milyen vizsgálatokra kellett menni kontrollra? CT, ultrahang, vérvétel stb?kinél hogy volt, a tüdőben a rögöket hogy nézték meg embólia után.
2023. jún. 11. 20:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ismerős körömben egy 50-es nő kapott tüdőemboliát a Covid virustól. Több mint félév elteltével lett csak jobban. Rengeteg vizsgálaton esett át, röntgengenezték és gyógyszerezték.
2023. jún. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Édesapám 5 éve ugyanezt kapta az élettől. 3 hónapig tartott a felépülés nagy része, ezután ment dolgozni. 5 éve szedi is a xareltot. Neki nem volt trombozisa, az orvosok sem tudták megmondani mitől lett. A genetikára tippeltek.

Ő már szinte el is felejtette, hogy ez történt vele.

2023. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kisebb emboliam volt, az en tudom 8-9 honap utan igazolhatoan rendben volt, de valoszinuleg valamivel mar korabban is. A felepules tovabb tartott, mivel gyakorlatilag felrekezeltek (foloslegesen sokaig szedetett, eleve rosszul beallitott beta blokkolo). A gyogyszerek mellett a fizikai javulas kb 5 honap utan megallt, szoval extra psziches nyomast okozott hogy mostantol akkor ez mar igy marad, kripli leszek.

Sajat szakallra es nagyon ovatosan hagytam abba a gyogyszereket (15 honappal az eset utan), utana lettem jobban. Errol mindenkit lebeszelek. Viszont ket szakorvossal konzultalnom nyilvanvaloan keves volt. Elhuzodo problemak eseten a gyogyszerek ujragondolTATasat viszont mindenkepp javaslom.

Amikor kiengedtek, azt javasoltak harom honapig az agybol se keljek ki. A ket utcanyira lako bacsi is hasonlo menetlevelet kapott, a docens cipojet csokolgatva el is fogadta, es mar nem el. En viszont fiatalabb es renitens vagyok, mar a korhaz utan kozvetlenul nagyon szigoru pulzus kontroll mellett naprol napra fokozatosan jobban terheltem magam. Konkretan 100 meteres setakkal kezdtem. Igy ertem el 5 honap alatt a plafont a gyogyszerek mellett. A gyogyszerek onkenyes elhagyasa (15 honap) utan ujabb ugrasszeru javulasom volt. De a megelozo masfel ev kenyszer-tespedeset meg egy szuk evig korrigalnom kellett mire ugy-ahogy elfogadtam a vegeredmenyt, ami kozel olyan allapot mint amit a nyavaja nelkul vartam volna.

febr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!