Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet kezdeni egy egyéve...

Mit lehet kezdeni egy egyéve tartó féloldali orrdugulással?

Figyelt kérdés

Közel egy éve jobb orrlyukamon nehezen kapok levegőt.

Voltam fül-orrgégészeten, nincs orrpolipom, sövényferdülésem, arcröntgen alapján nincs arcüreg gyulladásom sem.

Orvos javaslatára kipróbáltam (még most is tart) steroidos orrsprayt (Mometason) de semmi javulás.


Klasszikus orrsprayvel mindig óvatosan bánok, és csak akkor használom ha már nagyon indokolt.


Mit lehet még tenni? Valaki van/volt hasonló cipőben?



2023. jún. 11. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergia esetleg?
2023. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán folyamatosan fennáll a kiváltó ok, pl. éjszaka alvás közben. Kipróbálnám a paplan-, párnacserét, a matracot, ágybetétet sűrűn kiporszívóznám, gyakran váltanám az ágyneműt. Néhány tízezer forintért lehet kapni levegőtisztító berendezést, használhat az is.
2023. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, de nem találtam megoldást.
2023. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az arcuregemmel egyik oldalon megfazasok utan is van gond, akkor vegul a garatomon csorog le a valadek, es pollenektol is azon az oldalon duzzad meg a nyalkahartya.

Mondjuk en harminc ev alatt kifejlesztettem egy arcomon kopogast, meg orrcimpa nyujtogatast, amikor belul erzem, megmozdul valami. Azota rendszeresen elindul a valadek a garatom fele par napon belul es egy idore elmulik.

2023. jún. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, en ezt magamtol talaltam ki, de azota youtube-on angol nyelvu kiropraktoroket kovetve feljottek ilyen tippeket bemutato videok.
2023. jún. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem genny volt az arcüregemben attól volt eldugulva az egyik orrom. A genny nagyon alattomos es veszélyes észrevétlenül terjeszkedik a szövetek között.

CT vizsgálatra menj a röntgen azt nem mutatja. Ugyan ilyen problémámmal engem egyből CT re küldtek.

2023. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!