Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Féloldali orrdugulásom van kb...

Féloldali orrdugulásom van kb 3 éve minden nap változó, hogy a jobb vagy a bal dugul el teljesen, nem folyik, nem tudom kifujni vagy ha sikerül azonnal visszadugul reggelente negyed órá mire felköhögöm azt a sok orrvaladékot (taknyot) Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltam aztmondták két lehetőség van vagy allergia vagy orrsövény ferdülés. Felirt Mometason Sandoz-t ami nem használt visszamenten aztmondta akkor orrsövény ferdülés műteni kell, de a kolléga azt mondta ne műttessem meg mert nem lehet orrsövény ferdülés mert akkor fixen egy oldalon lenne eldugulva és nem valtakozna. Szerintetek milyen betegség lehet és mit kezdjek vele?

2021. jan. 24. 13:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem nátha, megfázás vagy hasonló, mert mint mondtam kb 3 éve van jelen az életemben és állandóan mindig minden nap. Amikor éppen vált hogy a másik orrom dugul el (napi 1-2x) olyankor kicsit kapok levegőt mindkettőn, amúgy csak az egyiken.
2021. jan. 24. 13:59
 2/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam sósvizes orr sprayt különböző erős illatű szereket belélegezni, extra csípős paprikát enni ilyenkor az amugy nem eldugult orrom kezd folyni a másik ami el van dugulva arra nem nagyon van kihatással
2021. jan. 24. 14:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is valószínűleg orrsövény..
2021. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, arcüreggyulladasod vagy fejfájás arcfájdalom nem társul hozzá? En hónapok óta küzdöttem hasonló orrdugulással, minimális orrsövényferdülésem ugyan van, de nem ez okozza. Van egy ciszta az egyik orr üregemben. Szerintem hosszan fennálló orrdugulás esetén azért érdemes egy arcüreg röngent csináltatni, illetve fogorvoshoz is el kell menni. Egy rossz fog is okozhat visszatérő gyulladást ami orrdugulást is okozhat.
2021. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Arcüregciszta esetleg, vagy foggyökérciszta is okozhat állandó gyulladást.
2021. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy orrsövényferdülés.

Már egy egészen kicsi orrsövényferdülés is okoz ilyen problémákat. Ne műtesd meg, mert utána idővel újból kiújulhat, és még rosszabb lehet.

2021. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Fogorvosnál voltam tömni kellett az egyik fogamat.

Arcüreggyulladás, fejfájás arcfájdalom nem szokott lenni egyik se.

Ha mégis orrsövény ferdülés okozza, hogy lehetséges az, hogy változik melyik oldal van eldugulva illetve ha éppen vált mindkettőn rendesen kapok levegőt? Nekem azt mondták az orrsövény ferdülés egyfajta S alakú elváltozás és ez miatt az egyik oldalon kéne csak rossznak lennie de főleg nem váltakozhat, de javítsátok ki ha rosszul informáltak.

Allergia esetleg nem lehet mégis csak? Mometason Sandoz-t használtam 1 vagy 2 hónapig az ugyan nem használt semmit. Fül orr gégészeten nem vettek komolyan meg se vizsgáltak csak mondták higy vagy allergiaesetleg érdemes elmenni magánrendelőbe?

2021. jan. 25. 00:00
 8/15 A kérdező kommentje:
... csak mondták hogy vagy allergia vagy orrsövény ferdülés és miután az ott spray nem használt műteni akartak, esetleg érdemes elmenni magánrendelőbe?
2021. jan. 25. 00:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha allergia szerezz lordestint, cetirizint, vagy valami hasonlót, ami jó allergiára. Ha allergia ezektől el kell múlnia ha nem akkor orsövény. Magánban sem fognak mást mondani ha orrsövény azt csak műteni lehet.
2021. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A Lendin is nagyon gyógyszer jó allergia ellen.


Érdemes jó alaposan felporszívózni a lakást is, hátha por okozza.

2021. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!