Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganat, vagy mégsem?

Daganat, vagy mégsem?

Figyelt kérdés
Idős családtagomnak valamit találtak a tüdejében, vettek belőle mintát, azt mondták rosszindulatú daganata van, magyarul tüdőrákos. elküldték pet ct-re is, ami azt mutatta, nincs sehol áttét. Műteni nem tudják, mert a fél tüdejét ki kéne hozzá venni, és sokkal rosszabb állapotba kerülne mint most van. Ami a vicc, hogy igazából nincs semmilyen panasza. És ami még érdekesség, hogy a rák fő tünete, hogy a nyirokcsomók meg vannak nagyobbodva, nem áll fenn nála. 3 orvosnál volt eddig, mind 3 azt mondta, hogy sosem látott még ilyet, és kezelést sem tudtak javasolni, mert igazából bármit kapna, rosszul lenne tőle, ami felesleges lenne, mert most semmi baja nincsen. Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? Létezik, hogy nem is rák, hanem valami más? Én már erre gondolok, de az orvosok nem tudtak mondani semmit neki.
2023. jún. 19. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha volt biopszia és szövettan, akkor 100%, hogy rák.


És igen, rák és rák között van különbség, de - főleg bizonyos kor felett - van olyan, hogy nincs értelme kezelni. Pl. a prosztatarák tipikusan olyan, hogy legtöbbször csak figyelik, mert valószínűleg előbb hal bele másba az illető, minthogy gondot okozzon vagy áttétet képezzen.

2023. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az orvosok mind azt mondták, hogy a nyirokcsomóknak meg kéne lenniük nagyobbodva, de nincsenek. És hogy ilyet még nem láttak. Az illetőnek egyébként semmiféle panasza nincsen.
2023. jún. 19. 14:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem műtik, sugarat és/vagy kemót fog kapni,ha rákos. Az semmit nem jelent,hogy nincs tünete. Ha rákos,kezelni kell, ha nem akar meghalni.
2023. jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmilyen kezelést nem fog kapni. Azért járt meg 3 orvost is, hogy mit javasolnak, és egyik sem tudott javasolni semmit, mert minden kezeléstől rosszul lenne, hányna stb., és most meg nincs semmi baja, jól érzi magát. Tehát azt mondják, ezt az állapotot csak elrontani tudnák, ha bármit csinálnának. De nem is ez a kérdésem. Hanem hogy azt mondták az orvosok, a nyirokcsomó megnagyobbodás a ráknál tankönyvi tünet, nem láttak még soha olyat, hogy egy rákosnak nincs megnagyobbodva. És neki nincs. Ezért gondolom, hogy talán nem is rák. Az orvosok teljesen tanácstalanok, azt mondták sosem láttak még ilyet.
2023. jún. 20. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor kamu a kérdés. Ilyet nem mond orvos, hogy nem kezelik,mert rosszul lenne. Szerinted az áttétektől nem lesz rosszul? Vagy talán arra vártok,hogy meggyógyul? Mert elárulom,a rák egyirányú utca. Nem lesz sem jobb,sem ugyanolyan,csak rosszabb.
2023. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De mond. És ő sem akar egész nap hányni, mikor jelenleg semmi baja. Nincs áttétje, a pet ct semmit nem mutatott ki. 3 orvosnál volt, mind azt mondta, ilyet még sosem látott, nem tudják mi lehet. Ami biztos, hogy a tüdejében van valami. Az látszott a röntgenen is.
2023. jún. 20. 15:04
 7/12 A kérdező kommentje:
A beteg azt mondja, ha el tud még így élni egy két évet, hogy nincs rosszul, az neki jó. Nem akarja a fennmaradó idejét hányással, gyengén, küzdve eltölteni, ami szerintem érthető. Mellesleg én még kemoterápiát kapott embert nem láttam túlélni, többen is voltak a közvetlen környezetemben, mind nagyon lefogytak, járni nem tudtak annyira gyengék voltak, egész nap hánytak, aztán meghaltak. Ezt nem akarja, amit én megértek, én sem akarnám.
2023. jún. 20. 15:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Te nem vagy normális és kamu a kérdés. 81 éves nagymamámat tavaly kemozták és köszi jól van,csak kontrollra jár. De tök mindegy,mert a te ismerősöd láthatólag nem rákos és vagy 3 olyan dolgot leirtál,amit orvos sose mondana. Szóval takarodj a kamuddal.
2023. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na idefigyelj te mocskos buta proli! Látom nem tudod felfogni, hogy az életben máshogy is történhetnek a dolgok, mint ahogy nagyanyáddal történtek. Egy kérdést tettem fel, amire láthatóan nem tudsz válaszolni, de azért írogatod a marhaságaidat. 3 orvos nem tudta eddig megmondani, hogy mivel állunk szemben!!!! Értsd már meg, hogy éppen ezért kezelést sem tudtak javasolni, a műtétet szeretette volna, de arra kerek perec megmondták, hogy azt nem csinálják meg. És nem ismerősöm, hanem rokonom, de látom még azt sem tudod értelmezni amit elolvasol. Ostoba tahó. Én is tudok ilyen stílusban írni, remélem ezután szép lesz a napod.
2023. jún. 21. 10:27
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Te vagy az ostoba. Rák vagy nem rák? Mi van a papírjaira írva,olvasni tudsz? Az van ráírva,hogy "bocsi,nem tudjuk,rák-e, szar volt a ct meg mri gépünk,elfelejtettünk szövettant és citológiát venni,inkább kérdezd meg gyakori kérdéseken?"
2023. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!