Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rózsahámlással lehet fürdeni ?

Csillka kérdése:

Rózsahámlással lehet fürdeni ?

Figyelt kérdés
3 hete rózsahámlást diagnosztizáltak nálam ( kb.6 hete jelent meg az anyafolt és 4 hete a kisesebbek ). 1 hét múlva megyek nyaralni, gondoltam elmúlik addig de nem úgy néz ki. Igaz csak a törzsön van és nem olyan rengeteg, de azért érdeklődnék, hogy fürdeni lehet vele ? Sajnos a nyaralást nem tudom visszamondani, a bőrgyógyászom meg elutazott :( valakinek valami tapasztalata ? ( olvastam több helyen h nem lehet, de azt is ,hogy lehet , így nem tudom pontosan , hogy is lenne jó ).

2023. jún. 20. 06:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztosan kaptál kenőcsöt és esetleg gyógyszertári fürdőkrémet is. Azokat használd előírás szerint, de figyelj, mert fényérzékennyé tehetnek!

Pár éve pont így jártam, mint te most és a következőt javasolta az orvos:

Reggel zuhanyozzak le, hogy az esti krémréteget lemossam. Utána fürödhetek, de napon így is keveset legyek. Este kentem be magamat újra, előtte a fürdőkrémmel alaposan letusoltam. A poén, hogy két nap tengerben való lubickolás után eltűntek a maradék foltok, leszáradtak.


Meleg vízre, gyógyvízre meg klórra nem tudom, hogyan reagál, de a tengervíz jót tett, az biztos. Nekem 5 hét volt a teljes gyógyulás.


Kétszer is megjártam ezt a vackot, másodjára télen kezdődött, de akkor már 3 hét alatt sikerült kiheverni.

2023. jún. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!