Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem értem a tüneteimet.....

Nem értem a tüneteimet.. Esetleg valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám az lenne, hogy kis ideje (kb. 1 hónapja) néha olyan érzésem van, mintha nehezen vennék levegőt (ilyenkor próbálok mélyen lélegezni). Nem folyamatos a dolog, de pár naponta előjön néhány órára, egyébként nem vagyok pánikbeteg szóval biztos nem attól van. Ezen kívül világos színűek az ajkaim, meg néha sápadt vagyok (ez se folyamatos, mert máskor meg állandóan ki van pirulva az arcom). Hőhullámaim vannak, néha rám tör az izzadás, melegségérzet (ilyenkor általában elég meleg a bőröm). Enyhe nyirokcsomó megnagyobbodás a nyakamon elöl (ez már legalább 2 éve ott van, az orvosok szerint csak amiatt van, mert gyerekként sokszor volt torokgyulladásom illetve most is 4-5 havonta beteg leszek).

Néha tapasztalok gyengeségérzetet, olyan mintha nehezek lennének a végtagjaim.

Viszont étvágyam van, jóízűen eszem (bár ezzel is vannak gondok mert néha rám jön egy falásroham és feleszek mindent, máskor meg előfordul hogy csak napi 2x eszem).

Derékig érő dús hajam van, és megfigyeltem hogy az utóbbi pár hónapban főleg hajmosás után intenzíven hullik...


Igen, orvoshoz fogok menni de pár hónapja volt vérvételem amiből semmi probléma nem derült ki, csak a limfocita (fehérvérsejt) volt egy kicsit magasabb, ez már évek óta fennáll.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2023. jún. 23. 17:53
 1/5 Zcom09 ***** válasza:
74%

Gondoltál már arra, hogy az ember élettel vele jár hogy nem folyamatosan ugyan úgy érezzük magunkat? A tünetek nagy része teljesen normális, mindenkinek vannak hőhullámai, légszomja néha. Csak nem foglalkoznak vele.


De ha elkezd kattogni ezen az agyad, akkor minden egyes alkalmat észreveszel és kihangsúlyozol. Elkezdesz egy mintát keresni ott ahol nincs.

2023. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ! Ezek nem feltétlenül utalnak betegségre ez igaz, de amit kifelejtettem hogy a bordám alattbal oldalon pár hete néha szúr, kényelmetlen feszülő érzés van ott. Refluxos vagyok és sokszor fáj a gyomrom... Nem kellett volna neten utánanézni mert egyből azt írták hogy a lép görcsöl be ami súlyos betegség tünete is lehet.


Ha bárkinek volt ilyen bal bordaív alatti fájdalma, legyen szíves ossza meg velem hogy mi okozta!

2023. jún. 23. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Vashiányos vérszegénységet mondanék. De nem mutatta ki a labor.
2023. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A vashiányos vérszegénység oka lehet leukémia? Nagyon félek..
2023. jún. 23. 23:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pajzsmirigy problémát mondanék tippre. Egyszerű vérvétel kimutatja, ha így volna.


De simán lehet pszichoszomatikus tudat alatti stressztől, ami szőnyeg alá van soporve

2023. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!