Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBSem van valószínűleg, mit...

IBSem van valószínűleg, mit tegyek hogy élhetőbbé tegyem a napjaim?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és az eddigi éveim sajnos a hasi panaszaimról szóltak. Kiskorom óta pszichologushoz járok mert azthittük pszichésen van ez. Hasi fájdalmak, napi több széklet, hasmenés, puffadás kínoz. Ezmiatt kimaradtam mindenből. Kirándulások, találkozók, táborok.

Mert egyszerűen képtelen vagyok normálisan elmenni valahova mert nagyon sok bélgázam van és sokat kell wcre járjak.

Az utóbbi egy évbe kezdtük kivizsgáltatni. Gluténérzékenység, laktózérzékenység negatív lett.

Hasi ultrahangon sem találtak semmit. Egyszerűen már nem tudok mit kezdeni, annyira elegem van belőle. Antidepit szedek, de én tudom hogy nekem ez nem mentálisan van. Imádom a társasági helyzeteket, extrovertált is vagyok, csak a hasam miatt nem tudok teljes életet élni. Mit javasoltok?



2023. júl. 2. 01:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Első körben táplálkozz egészségesen.

Kerüld teljesen: Kávé, tej, alkohol, szénsavas italok, cukros üdítők. Inni igazából szénsavmentes vizet csak. Napi legalább 2 litert, elosztva.

Kerüld még az édességeket, chipseket, túl fűszeres dolgokat, gyorskaját.

Egyszerre ne egyél sokat, inkább többször, az ételt jól rágd meg.

Naponta mozogj, torna, de legalább 1 óra sétálgatás legyen.

Normálisan pihenj, legalább 7 óra alvás.

FONTOS: Írj naplót, hogy melyik nap miket ettél és hogy hogyan voltak panaszaid.Ebből vissza tudod nézni, hogy esetleg milyen ételeket nem tolerálsz.

Kerüld a stresszt amennyire csak lehet, az nagyon sok hasi panaszt okozhat.


Ha ezek nem vezetnek eredményre 1-3 hónap alatt, érdemes további intolerancia vizsgálatokat végezni.


A stresszt ismét említem, mert az nagyon fontos elem!

2023. júl. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen betegséggel élők FB csoportjába nézz be: kinek mi vált be.

Vérvizsgálat: magánban kérhetsz különféle allergia-vizsgálatokat, van sok paraméteres is, ahol nagyon sok dolgot néznek egyszerre.

Allergiavizsgálatot is érdemes lenne megpróbálni, minden allergénre, ami szóba jöhet.

2023. júl. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak mentes vizet iszok es semmi koffeint, se semmi karos dolgot nem fogyasztok. Csinaltunk allergia vizsgalatot is azok mind negativak. Etelintoleranciat is csinaltunk es ott nagyon sok pozitiv lett de aztmondtak allamiba hogy ezek nem hivatalosak
2023. júl. 2. 11:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A sok pozitív eredményt tartalmazó anyagokat próbáld meg egy időre kizárni az étrendből, vagy ételallergiások csoportját keresd, biztos sokaknak van tapasztalata.
2023. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kilégzéses teszt SIBO-ra és fruktózra volt? Ezek fontosak lennének!


Szedsz valamilyen probiotikumot?


Antidepi mellett terápiára is jársz,vagy csak random gyógyszert adtak és ennyi?

2023. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kilégzéses teszt megvolt igeen.

Sima protexint szedek régóta.

Igen heti 1x terápiára járok már évek óta, de ezen sajnos úgy érzem nem lehet segíteni

2023. júl. 2. 20:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Ilyen betegséggel élők csoportjában hátha találnál támogató közösséget, lehet tapasztalatokat cserélni: kinek mi vált be.
2023. júl. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is sajnos IBS-em van ugyen ezek a panaszok azzal megspékelve hogy en kaják után van hogy el rohanok hányni.

Ez egyre ritkább nagyon figyelek hogy mit és mennyit eszek.

Kerülöm a nagyon zsíros ételeket.

2023. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy IBS csak akkor diagnózis, ha minden más ki lett zárva.

Nekem vérkép, ultrahang, allergia és intolerancia vizsgálat is volt, plusz kilégzéses teszt is kell SIBO-ra és sajnos béltükrözni is kell a pácienst.

Mivel ez akár mikrogyulladásoktól, vagy polyptól is lehet, ezért bár én fosok tőle, lehet erre is szükség van.

Szóval lehet, hogy nem is IBS ez még.

Ha ténylegesen semmit nem találnak, akkor érdemes pszichés irányba menni.

2023. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Evekig pszichesen kezeltuk mert sehol nem vizsgaltattuk ki, most vegre kivizsgaltattuk, meg van egy tukrozes, arra meg elmegyek
2023. júl. 29. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!