Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a laktóz intolerancia vizsgálat eredményét, ha előtte nap az ember olyant eszik, amit nem lehet?

Figyelt kérdés
2023. júl. 3. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont, hogy KELL enni laktózos dolgot a vizsgálat megtörténtéig, különben fals negatív lesz az eredmény.
2023. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én, amit a kórháztól (meg minden hol) kaptam levelet, ott ez van:


A vizsgálat előtti nap reggelétől diétázni kell:


nem szabad enni gyümölcsöt; zöldséget, hüvelyes és puffasztó ételeket, főzeléket, és nem szabad enni olyan ételt sem, amiben zöldség főtt

nem szabad enni tejterméket és tejet, laktóztartalmú élelmiszereket, tejes péksüteményt, csokoládét; olajos magvakat; jelentős mennyiségű zsírral és olajjal készült ételeket

nem szabad inni szénsavas italt, gyümölcslét, alkoholt (dohányozni sem szabad)

Amit ehet és ihat:


főzve, natúr sütve vagy párolva: burgonya, rizs, sonka, szárnyasok, halak, tojás, tészta

laktózmentes felvágott és virsli, laktózmentes margarin

fehér lisztből készült kifli, zsemle, kenyér (magok nélkül)

szénsavmentes ásványvíz

19 óra után semmit nem szabad enni, 21 óra után pedig semmit nem szabad inni a vizsgálatig! A vizsgálat előtti este alaposan fogat kell mosni

2023. júl. 3. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, ezt leírhattad volna a kifejtésben is mondjuk... :D Akkor nem értem, miért teszel fel kérdés, ha ott van papíron leírva, mit ehetsz mit nem.
2023. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elolvastad a kérdést? Nem azt kérdeztem, hogy mit lehet vagy mit nem.
2023. júl. 4. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!