Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbélgyulladás gyanú...

Vastagbélgyulladás gyanú miatt fognak tükrözni hamarosan. Szerintetek mire számíthatok, mik a tapasztalataitok? Több lent. 24/L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár hónapja kezdődött a hasfájásos, széklet felborulásos időszakom. Nem folyamatosan, de magyon gyakran fáj az alhasam középen, a köldököm alatt, valamint hol lazább, hol keményebb székletem van, hol napi többször, hol normális napi egyszer. Sokszor enyhén váladékos a széklet.

Nem figyeltem meg, hogy az étrendemhez bármi köze lenne a tünetek rosszabbodásának. A hasam jellemzően estére puffad fel, de ez szerencsére nem mindennapos.

A gasztroenterológus kolonoszkópiára küldött, bodításban fogják elvégezn.

Szerintetek mekkora az esélye, hogy valóban autoimmun gyulladás áll a tünetek mögött, és vékony lányként mennyire lesz szörnyű a tükrözés bódításban?

Előre is köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!



2023. júl. 3. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

"és vékony lányként mennyire lesz szörnyű a tükrözés bódításban?"


Semennyire. El leszel bódítva, pont azért, hogy ne legyen szörnyű.


Mi köze ehhez annak, hogy vékony vagy???

2023. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az interneten, ami ugye nem a legbiztosabb forrás, azt olvastam, hogy ha az ember vékony vagy hasi műtétei miatt összenövései vannak, akkor sokkal érzékenyebben érintheti a tükrözés.

Ezért érdeklődtem, hátha valakinek van ilyesmi tapasztalata.

2023. júl. 3. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Bódításban is igen kellemetlen, de elég nagy eséllyel nem fogsz rá nagyon emlékezni.

Azt meg nem lehet megmondani ennyiből, hogy mekkora esélye van, hogy autoimmun gyulladás, majd eldöntik szövettan alapján.

2023. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szia kedves kérdező! Nekem köldök tájékon fájdalom van nyomásra, voltam uh-n, a haránt vastagbélszakasz 4-5 mm-re megvastagodott, vastagbélgyulladást mondott az uh-s, viszont csak probiotikumot meg diétát mondott, semmi olyat, hogy menjek ezzel máshova. A háziorvosom se küldött tovább, én meg aggódok, hogy nem kellett volna? Neked mit mondtak, mi a gond? Ha lehet tudni...
2023. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia! Négyes válaszoló, nekem szerencsére nem találtak elvileg semmi kórosat, így valószínűleg valamilyen élelmiszerallergia vagy IBS áll a tünetek mögött.

Nem kérdeztél rá az orvosoknál, hogy nem-e lenne szükség további vizsgálódásra?

2023. aug. 21. 00:20
 6/9 anonim válasza:
Kérdeztem, 2-t is, aki vizsgált uh-s meg a háziorvosom, és nem utaltak tovább, probiotikum+diéta, nincs hasmenésem, se hasfájás, semmi igazából. De magán úton szerintem megyek, mert valami furcsaságot csak érzek magamon. Köszönöm, hogy válaszoltál!
2023. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Remélem valaki még olvassa. Kérdező, nagyon hasonló panaszaim voltak/vannak ilyen változóan, van, hogy hetekig semmi bajom nincs. Sok a negatív eredményem, de tükrözést ajánlottak nekem is, altatásban magánban, de félek elmenni.

Neked milyen volt, nagyon szörnyű?

nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia! Hát ha altatásban mész és magánban, akkor szerintem nem sok okod van az aggodalomra! :))

Figyelj, én "államiban" voltam és bódítottak. És still nem volt annyira szörnyű, egyszer riadtam fel arra a ib félálombol, hogy fáj, és megkaptam, hogy "ne mocorogjak" :'D

De ezt leszámítva nem volt különösebben kellemetlen.

Jó persze, nyilván ebben az is szerepet játszott, hogy az en beleim elvileg nem voltak gyulladtak. Ahol valóban valami betegség/eltérés all fent, az valószíleg ennél sokkalta rosszabb tapasztalattal távozik.

Szóval összességében én azt mondanám, hogyha valoban ezt ajánlották, ne félj tőle, altatásban több mint valószínű, hogy semmit se fogsz az egészből érezni, se semmire emlékezni utána. Ha rám hallgatsz, az előtte lévő koplalás maraton es a sorozatos WC menetek sokkal rosszabbak lesznek, mint maga a beavatkozás.

Hajrá, én bátorítanálak

nov. 7. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Na hát azt elhiszem.. :D ma voltam ilyen kilégzéses vizsgálaton, ahol laktulózt kellett inni, ami hashajtó. Azóta is azt nyögöm itt délután. :D

Aztán kiderül kell-e akkor tovább menni, hát eléggé félnék tőle őszintén. De nagyon hasonló dolgok voltak nálam, mint nálad. Csak nálam a székletcalprotectin teszt alsó határeset lett (72) nem tudom nekem néztek-e.

nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!