Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köröm pikkelysömör kezelése...

Köröm pikkelysömör kezelése szteroiddal?

Figyelt kérdés

kb 20 éve diagnosztizáltk az egyik ujjamon köröm pikkelysömört, rengeteg helyen voltam már vele, de sehol nem tudtak érdemben mit kezdeni vele.

Pár éve kaptam szteroid gyulladáscsökkentőt a vállamba (Kenalog) és azt vettem észre, hogy tök jól reagál a körmöm is rá. Utána 1-2 hónapig egész normálisan nő, már-már tünetmentes lesz.

Van másnak is hasonló tapasztalata?

Esetleg kap valaki kenalogot célzottan a körmére?

Máshol nincs sömöröm, csak 1 db körmömön.


2023. júl. 7. 12:08
 1/6 A kérdező kommentje:

UI: hogy elkerüljük a felesleges köröket:

-tucatnyi orvosnál jártam, igen, biztos pikkelysömör

-nem, nem gomba: bár a tünetek hasonlóak, szedtem rá több ciklus gombairtó gyógyszert, nem segített, nem gomba

-próbáltam krémeket (szteroidosat is), lakkokat, leégették, mert nézték szemölcsnek is, diétáztam, kentem, nyaltam, borogattam, napoztattam, mindent csináltam vele, nem reagál semmire, egyedül az injekcióra.

2023. júl. 7. 12:11
 2/6 anonim ***** válasza:
A szteroidos kezelés hamar a visszájára fordulhat, függővé teszi a szervezetet, a bőrprobléma pedig elharapózik. Főleg az ekcémánál tud látványos lenni a szteroidfüggőség, aztán a megvonás (topical steroid withdrawal). Én nem kísérleteznék.
2023. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2es ez azt jelenti, hogy ha abbahagyjak a szteroid kezelest, akkor rosszabbodhat is az allapot?
2023. júl. 7. 12:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, azt. Nekem is ilyen volt. 9 hónap nem-szteroidozás kellett, hogy megjavuljon, addig fájt, égett, viszketett, hámlott, nedvedzett, vérzett a bőröm karon, lábon, nyakon, arcon. És én csak krémeket használtam, nem injekciót.
2023. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 elolvastam, de ezt foleg a helyi szteroid kremekre irjak.

Letezik a Kenalognak is "elvonasi tunete", de foleg akkor, ha hirtelen hagyjak abba.

2023. júl. 7. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt mondom, hogy bíztatónak tűnhet az injekció 2 hónap tünetmentességért, de a hosszú távú veszélyek szerintem messze felülmúlják ezt az előnyt.
2023. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!