Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak valakinek hasonló...

Vannak valakinek hasonló tünetei? Hol tudtad segíteni? Ritka betegség?

Figyelt kérdés

Évek óta vannak tüneteim, de hiába vizsgálódnak nem sikerült eddig egy orvosnak sem megoldást, diagnózist felállítani.

Főbb tünetek a teljesség igénye nélkül:

fejfájás időszakosan,

nyak, hát fájdalom, bizsergés, fejtartás,

izomrángások,

izomgyengeség,

vádli feszülés, fájdalom,

szédülés, néha homályosabb látás,

izzadás, stb.

Eddig számos orvosnál (neurológus, endokrinologus, belgyógyász) és vizsgálaton (pl vérvétel, kardiológiai, koponya CT és MR, EMG, ENG) jártam, de sehol nem tudtak rá megoldást adni. És kezd már egyre rosszabb lenni.

Valakinek van ötlete mi lehet? Hova érdemes fordulni?

Előre is köszönöm!



2023. júl. 15. 13:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9 lehet, hogy apró dolgok, de nálam mondjuk a Szklerózis Multiplex nyilvánul meg ilyen apró dolgokban. Az meg ugye elvileg nem olyan apró dolog.
2023. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Utolsó, megelőztél. Esküdni mernék, hogy autoimmun folyamat áll a háttérben. Kérdező, az alvásod rendben van?
2023. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált a válaszaival!

Mivel már évek óta fennállnak a tünetek így nem tudom mennyire lehet ez pszichológiai jellegű.

#9 amikor már évek óta vannak ilyen tünetek hol jobban hol kevésbé akkor azért nem érzem apróságnak h nem tudok gondok nélküli életét élni.

#11 és #12 igen, azért is voltam több neurológusnál hogy kiszűrjük az autoimmun betegségeket. Először ezért küldtek el ENG és EMG vizsgálatokra, de azok nem mutattak semmit, majd később (kb 4 éve) egy koponya MR-re, hogy a szklerózist is kizárják. Akkor aki a leletet készítette azt írta nem igazolható a betegség és két utólagos neurológus vélemény is ez volt. De ettől még én is ez az egy betegség a lelki/pszichés mellett amire gondolni tudok.

#11 neked milyen vizsgálatokból és hol/ki derítette ki?

2023. júl. 16. 18:23
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Még mindig szeretném tudni, hogy az alvásod rendben van-e, kérdező.
2023. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, arra elfelejtettem válaszolni.

Alapvetően én úgy gondolom hogy igen. De nem tudom mire gondolsz pontosan.

Szerintem pár éve amúgy magvaltozott, mert előtte nehezen tudtam elaludni, azóta viszont nem tart sokáig. Éjjel nem szoktam felébredni, csak ha van vmi (pl vihar, vagy néha mosdóba menni). Hétközben nem tudok annyit aludni (kb 6.5-7 órát alszom) amennyit szeretnék, vagy kellene, mert sokszor fáradtnak érzem magam. De hétvégén tudok 9 órát is. Igaz pl reggelre van inkább a vádli fájdalmam, ez nem tudom számít e.

Remélem tudtam válaszolni rá.

2023. júl. 16. 18:50
 16/16 anonim ***** válasza:
76%
Itt a 11. koponya MR-rel. Én úgy tudom, hogy van akinek csak a gerincvelőben van jelen az SM. Az koponya MR-rel nem látszódik, nyaki gerinc MR kell hozzá. Izomrángás, izomfeszülés, izomgyengeség simán adódhat abból. Milyen a testtartásod? Ha netán hanyag, akkor a nyakad is sokmindennek lehet oka szédülés, látás, fejfájás. A szemed mennyire vizsgálták? A látóideget? Nekem vélhetően a szorongás lobbantotta be, ami vagy egy évtizedig legalább jellemző volt. Annak a homályos látáson kívül szinten minden lehet a tünete a fentiek közül. Az izzadás nálam kb kisgyerek korom óta fenáll.Vannak még ilyen opciók is pl.: Guillain-Barré szindróma (GBS) – a környéki idegrendszer immun-mediált demielinizációs megbetegedése, mely a perifériás idegsejtek károsodását okozza.Neuritis opticus – a látóideg autoimmun eredetű gyulladása, mely a látás részleges vagy teljes elvesztésével járhat....Persze van tüneted, amit akár pajzsmirigy is okozhat. Olyan ultrahang volt már, TSH szintet a vérben néztek? Amúgy a webbetegen van két neurológus is, akitől lehet kérdezni, de talán még immunológus is akad ott.
2023. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!