Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitévő legyek vese-epegörcs...

Mitévő legyek vese-epegörcs esetén?

Figyelt kérdés
Sajnos a vizsgálatok sem tudták kimutatni, mitől görcsölök egész éjjel!!! Kivizsgálással feküdtem 3 hétig kórházban, hasi sérvvel. CT, Röntgen, Ultrahang, MR. Minden volt, mégsem tudódott ki mitől görcsölök! Esetleg, valakinek van ilyen irányú tapasztalata, hogy milyen szakorvost keressek fel, mert már elviselhetetlen a fájdalmam?

#Hasi sérv, görcsök,
2023. júl. 15. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vesére nem tudom, azzal nincs tapasztalatom.

Epegörcsöm van gyakran KŐ nélkül. 10 év alatt sokszor vizsgálták, azt mondják, lehet egy kis eltérés az epevezetőben, amiért néha beszűkül. Ilyenkor epehajtó kell (tabletta vagy gyógynövényes, esetleg görcsoldóval együtt). Némely ételeknél gyakorta előjön, pl tonhal. Vagy ha sokáig éhezem (pl délig egy falatot sem eszem), akkor szokott még görcsölni. Az epegörcs egyik jellegzetessége, hogy kissé "belehalok" érzése van az embernek, konkrét halálfélelme, és legtöbbször meleg is felette a bordaívnél (vagyis gyulladásban van). Némi diéta és a fent említett gyógymód.

Orvos azt mondta: "kár hogy nincs köve, így nincs mit kioperálni". Már megtanultam együtt élni a problémával, így ritkábban és rövidebb ideig (max. pár óra) okoz gondot.

2023. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1/1 Köszönöm a tapasztalatod, sajnos nem lettem "okosabb"! Bocsi, de még mindig nem tudom merre induljak tovább, mert a "magán" megfizethetetlen!
2023. júl. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!