Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Migrénnel a munkahelyen?

Migrénnel a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 hét múlva kezdek az első munkahelyemen, ami egy irodai állás. Bár lesz otthoni munkavégzés is, sajnos lesznek napok amikor be kell járni, sőt lesz olyan, hogy külföldre kell utazni. 7 éves korom óta fáj a fejem. Mivel nincsen aura, sokáig nem is gondoltam, hogy migrénem van... de sajnos igen. Mióta megtudtam, hogy felvettek, állandóan érzem, hogy fájni fog a fejem. A szüleim, a család nagyon nyomasztott már ezzel a munkavállalással, ezért is mentem bele, hogy felveszem a munkát. Teljesen odalett a gyerekkorom és a fiatalkorom is a "migrén" miatt... Egyszerűen azt érzem, nem bírom, lemondom az állást, mert már az első napon olyan program lesz, ami tuti fejfájással fog végződni. A szüleim azt mondják, próbáljam meg, de attól félek, ha elkezdem már nem fogják elfogadni, ha kilépek. Ráadásul Pesten helyem sincsen, egy rokonnál fogom meghúzni magam az irodás napokon, viszont annyira drága akár egy szoba is, hogy belegondolni is fáj, hogy a fizetésem harmada csak erre fog elmenni.

Otthon, amikor kötetlenül azt csinálok, amit szeretnék, csak ritkán fáj a fejem. Meg is tanultam angolul, ennek köszönhetem ezt az állást is.



2023. júl. 21. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez színtiszta stressz, semmi más :D.


Tessék elmenni pszichológushoz, mert érdekes, hogy otthon szinte semmi bajod, de amint kötelességed lenne rögtön fájni kezd.


Plusz "már előre tudom hogy..." magyarul bebeszéled magadnak.

2023. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Akkor viszont kuporodj be a sarokba és ne is próbálj meg semmit csinálni, mert úgyis fájni fog a fejed.
2023. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Migrenes vagyok, de dolgozom.

Ha muszaj, akkor muszaj, nem elhetsz orokke a szuleid nyakan mindenfele kifogassal, hogy miert nem dolgozol.

Fel kene noni lassan.


Esetleg vizsgaltasd ki magad normalisan, hatha kiderul az oka. Nalam sajnos nem talaltak semmit.


Venykoteles fajdalomcsillapito es tulelouzemmod, ha migrenes rohamom van.

Nekem szokott hanyasig is fajulni, tehat tenyleg eleg kellemetlen, de ez van.

2023. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Én igazi migrénes vagyok,nem idézőjeles, mégis 24 éve dolgozom 😂

Migrénes rohamom munkában eddig összvissz 3v4x volt, és akkor hányásig. Van nálam mindig gyógyszer, és a főnököm is tud róla, ha ilyen van, gond nélkül hagyja hogy egy csendes sötét szobában ledőljek, borogatással a fejemen, sőt volt hogy ő vitt haza ilyenkor. Mert tudja, hogy nem kifogásnak használom a "migrénem".


Ne görcsölj rá már előre, hát szó szerint bebeszéled magadnak, hogy márpedig neked az lesz és kész. Fel kell nőni, előbb-utóbb mindenkinek, amihez hozzá tartozik a munkavállás is. Ne aggód több milliárdan túléljük, minden nap. A migrénesek is.

2023. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nektek ennyi elég, hogy gyógyszerrel tömköditek magatokat?
2023. júl. 22. 18:52
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Mi az, hogy eleg? Probalom elni az eletem, nem maradhatok orokke a 4 fal kozott. Dolgozom, csaladom van, utazom.


Lehet, hogy te ezt tervezed, orokke bujkalni, lelked rajta, bar ahogy latod, mar anyadek se sokaig birjak, nem veletlenul akarjak, hogy dolgozz.

2023. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor neked nem is fáj annyira a fejed, hogy még utazgatni is bírsz meg gyereket nevelni.
2023. júl. 22. 22:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem magyarazkodok, felesleges neked barmit is mondani, suket fulek.


De az egy teny, hogy millio ember el migrennel egyutt, nem vagy vele egyedul, hiaba szeretned azt hinni, hogy neked rosszabb az eleted emiatt masoknal.


Nem, nem az.

2023. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most magyarázd be amúgy, hogy a "migrén" egy univerzálisan szar fejfájás. Nekem ez tönkretette az egész fiatalkoromat. Nem tudtam elmenni sehova, ilyenre, hogy utazás, család alapítás inkább nem is gondolok. A munka ugyanez a kategória.


Az egy dolog szintén, hogy te vakon szeded a gyógyszereket, aztán kapsz egy akut szívrohamot diclofenac mérgezés következtében (igen, akár egy eseti dózis is kiváltja), vagy egy belső vérzést. A másik kedvelt gyógyszer, a nimesulide pedig májelégtelenséget okoz. Kell ez neked? Nekem rohadtuk nem.

2023. júl. 23. 11:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Valamit valamiert. Sajnos engem nem tart el senki, igy nem engedhetem meg magamnak a szobaban ucsorgest, ez az egyik. De ahogy latom, te se nagyon, szoval erot kell venned magadon 🤷‍♀️


Nem vakon szedem a gyogyszereket, ezt se tudom te honnan szulted meg, termeszetesen pontosan tudom az elonyeit-hatranyait. Azt se irtam le mondjuk, hogy pontosan mikor mit szedek, igy felesleges is szivrohamrol beszelgetni, de orvosi ellenorzes alatt allok, remeljuk a legjobbakat.

Viszont cserebe elem az eletem, elmenyekkel gazdagon, amig tudom.

Ez van, ezt dobta a gep, ki kell hozni belole a legjobbat 😊

En legalabb probalkozom siras helyett.

2023. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!