Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A munkahelyeken van orvosi...

A munkahelyeken van orvosi igazolás, mint az iskolákban?

Figyelt kérdés
Ha munkaviszonyom van, és lebetegszem, annak mi a menete? Nem szeretném a kivehető szabadságaimat elpazarolni, ezért érdekelne, hogy mi van, ha lebetegszem annyira, hogy nem tudok dolgozni. Táppénz hogyan működik? Van erre egységes szabvány, vagy mindenhol más?

2023. máj. 31. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben elmész a háziorvosodhoz, beszélni vele, hogy táppénzre szeretnél menni.

Ha jófej a dokid, panaszok, betegség nélkül is (esetleg kis kenőpénz ellenében) de kiír táppénzre.

Ha meg tényleg beteg is vagy, akkor meg főleg hogy kiír.

2023. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos adja a táppénzes papírt, azt leadod a melóhelyen, ennyi.
2023. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Fontos, hogy a táppénzes papírt a háziorvosod adja ki (alapesetben, terhesség, munkabaleset, kórházba kerülés lehet más, most a banális fertőzésekre kell gondolni). Ha mondjuk költöztél és még nem jelentkeztél be a helyi orvoshoz, tedd meg, nem jó, ha betegen kell intézni. Ha albérletben laksz és a tulaj nem enged átjelentkezni, akkor kellemetlenséged is származhat ebből, de ha van szabad kapacitása a háziorvosnak, befogadhat (akár több közeli orvosnál is próbálkozhatsz). A lakcím szerint körzetesnek kötelező befogadnia, de bárki más is befogadhat, ha van rá kapacitása.
2023. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mai sztori: írtam a háziorvosnak, a helyettesét végülis utolértem, elmondtam a tüneteimet, mondott pár tanácsot, felvett táppénzre, és ha már jól érzem magam, jelentkezzem a háziorvosomnál, lezárják a táppénzt és kész. Telefonbeszélgetés időtartama: 1p34mp
2023. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszont azt is fontos megemlíteni, hogy a munkáltatótól, felettest is értesíteni kell, ha beteg vagy, illetve adott esetben adminisztrálni kell.
2023. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 napos betegségre igazolás jár,de erre nincs munkabér.

Nem könnyen szórják az orvosok a táppénzes papírokat.

Őket is ellenőrzik.

2023. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 napra is jár táppénz, ne viccelj. Volt, hogy szabit is vettem ki, akkor kevesebb volt a táppénz. Az orvos kiír, ha kéred, főleg, ha ritkán vagy beteg. Az meg alap, hogy munkahelyen szólunk, miért nem mentünk be.
2023. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!