Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetett veszett a cica ?

Lehetett veszett a cica ?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja etetek 5-6 "fél kóbor cicát akik egy kertészet utca melletti sarkában "laknek" laknak ,

tegnap etetés közben az egyik megkarmolt , én voltam a hibás túl közel mentem , csak picit vérzett letöröltem alkoholos fertőtlenítő kendővel , és elmentem a sürgősségire tetanuszt kapni , de ott kitöltettek velem egy ántsz papírt és mondták h keresni fog az ántsz , akkor mi lesz , kapok veszettség elleni oltást , félek kevés az idő , félek lehet veszett volt a cica.



2023. júl. 21. 16:24
 1/9 A kérdező kommentje:
A veszettség csak akkor jutott eszembe amikor megkaptam az ÁNTSZ papírt , de azóta rettegek.
2023. júl. 21. 16:25
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Remélem igen, majd kevesebb ember eteti ezeket az inváziós dögöket
2023. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kellene tartanod a veszettségtől, ha megharapott volna.


Magyarországon a kötelező vakcinázás miatt egyébként is nagyon ritka. Ezért van hírértéke, ha veszett állatot találnak.

2023. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség harapással terjed, a karmolástól maximum a tetanuszt kaptad el. Ettől még lehetett veszett, de - ahogy #3 is írta - Magyarországon nagyon ritka. Nem kell félned :D
2023. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Amennyit macskáztam már rég meg vagyok veszve.
2023. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi 3, 4, 5.
2023. júl. 21. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy veszett volt és a veszettség harapással terjed.

De protokoll az oltás, én is kaptam anno hasonló esetnél, csak engem megharapott a cica.

2023. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 - és milyen az oltás , nem olyan dúrva mint a covid vakcinák ?
2023. júl. 21. 23:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

4 oltást kellett kapnom. Első alkalommal 2-t a két vàllamba, után még 2-t pár hetekre rá.

Nekem semmiféle mellékhatása nem volt, se helyi, se láz, semmi. A covid-oltástól sokkal rosszabbul voltam.

2023. júl. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!