Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet nyirok csomó...

Zalan2003 kérdése:

Mitől lehet nyirok csomó gyulladás?

Figyelt kérdés
Kb 2 napja vettem észre a jobb alsó állkapcsom végénél h szerintem a nyirok csomóm problémázik, én is utánna olvastam, mindent mindenhol írnak róla tehát nem igazán tudok következtetést levonni, Amit írtak h fix okozhatja"Bölcsfog, Léguti megfázás stb, Virus , bakterium , vagy magától néha megduzzad ha túl terhelődik " régen is éreztem de még azt se tudtam h mi ez. Mostmar tudom h mi ez csak nem tudom mitől van, És megfázva nem érzem magam , Bölcsfogam se problémázik, De mégis be gyulladt a nyirok csomóm, bőr alatt kitapintható én olyan 1cm nagyságúra állítom be, fájni nem fáj ,csak ha hozzá nyúlok , tudom mozgatni arra azt írtak hogy az jó ha lehet mozgatni,

2023. júl. 22. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomó vagy nyálmirigy ?
2023. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
A felborult bélflóra egyfajta stresszfaktor. Minden stresszre kortizoltermeléssel válaszol a mellékvese. A folyamatosan magas kortizol mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat. Innentől bárhol a legkisebb diszfunkció nyomán is kialakulhat gyulladás. Ne feledjük: a gyulladás a gyógyulási folyamat része.
2023. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2, köszi! Én is beparáztam most, mert én is érzem hogy a nyakamban van valami csomó, és mikor mononucleosis-om volt akkor duzzadtak így be a nyirokcsomòim. Most egyet érzek, hogy meg van duzzadva. Feltételezem, hogy az. Stressz ért rengeteg az utóbbi időben, folyamatos krízishelyzetben voltam, úgyhogy lehet hogy az van nálam is, amit írsz. Remélem vissza fog húzódni és nem lesz semmi. Addig próbálom magam nyugtatgatni, meg nem stresszelni.

Remélem nem lesz semmi, és nem kell orvoshoz mennem. Pár napja vettem észre a duzzanatot.

2023. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!