Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ibs kivizsgálása?

Ibs kivizsgálása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából 6-7 hónapja kezdődtek a tüneteim, amik nagyjából ezek:néha hasmenés, napokig tartó folyamatos inger,hogy mosdóba kell mennem, (ilyenkor szokott fájni picit az alhasam is)majd napokig tartó nehézségek a székeléssel. Emellett gyakori a puffadás is.Erős hasi fájdalmak nem igazán jellemzőek.Ezek akkor kezdődtek, mikor sorozatban több olyan dolog történt, ami lelkileg nagyon padlóra tett, ezért gondoltam, hogy esetleg idegi alapon lehetnek. Viszont most végre rászántam magam egy gasztroenterológusra, de elég későre kaptam időpontot, és eléggé aggódom a vizsgálat miatt. Szinte rettegek, hogy esetleg béltükrözésre küld. Van esetleg más módja hogy kivizsgáljon, vagy minden esetben szükséges ez a vizsgálat? Nagyon örülnék neki, ha ez elkerülhető lenne, és végre utcára tudnék lépni, anélkül hogy az emésztési gondjaim miatt kelljen aggódnom.

18/L



2023. júl. 27. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A beltukrozes kikerulhetetlen.


Esetleg próbáld meg, hogy kérsz mellé boditast.


Még egy vastagbéltukrozes hagyján, a gyomor rosszabb. Viszont meg van viszonylag gyorsan. Ha probléma mentes(nincs pl előre nem látható szűkület, amin nem jut fel az endoszkóp), akkor szerintem 20 perc alatt kész is.

2023. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Hivatalosan csak akkor mondhatják ki, hogy IBS, ha a többi dolgot kizárták. Lehet, hogy egy probiotikum kúra is helyrehozna. Esetleg fordulhatsz pl a webbetegen gasztroenterologushoz, aki ellát a tanácsaival a tüneteid alapján. Én első körben biztos azt tenném. Sőt a protexin orvos válaszol rovatnál még a hétszáz forintot sem kell kifizetned. Az is lehet, hogy SIBO okozza a dolgokat, ahhoz sem kell tükrözés. Lehet, hogy intoleranciád van, béltükrözés ahhoz sem kell.
2023. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csináltathatsz egy calprotectin tesztet is, ami párezer forint és segíthet eldönteni, hogy van-e bélgyulladás vagy sincs. Ha nincs akkor sok értelme nincs a tükrözésnek a te korodban, pláne riasztó hasi tünetek nélkül. Csináltathatsz olyan ultrahangot leginkabb persze magán úton, ahol gyulladás nyomait keresnek a beleidnél: ödéma, hasi víz, szűkület jelei, megvastagodás, abnormális nyirokcsomók. Államiban nem szokás ezeket túlzottan keresgélni, ott csak kvázi "simogatják" az ember hasát.
2023. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a sibot mondanám. Tipikus tünetek. Elmész egy kilégzési tesztre, és kiderül.
2023. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat mindenkinek! Ősszel van időpontom egy magán orvoshoz, ő gondolom majd elvégzi a szükséges vizsgálatokat. Remélem tényleg kikerülhető a tükrözés :D
2023. júl. 28. 10:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon hasonló tünetekkel megyek el én is, szerintem tuti kérni fognak tükrözést, mind három barátnőmnek előírták hasi panaszokkal. Ebből egynek ki is derült gond.

Amúgy vérképet ha csinálsz és néznek CRP-t abból is látszik, ha van gyulladás. Nekem az szerencsére szinte 0 volt. De lehet úgy megyek már oda, hogy széklet vizsgálati leletet is viszek.

Nekem a puffadás a legzavaróbb amúgy, ciki de van, hogy még nedvesek is a pukik ha nagyon fel vagyok fújódva.. Úgyhogy főleg emiatt megyek. De ez szerintem is IBS vagy SIBO gyanú.

2023. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Kikerülhetetlen a tükrözés.

Én 16 vagyok, hasonló panaszaim vannak. Augusztus végén megyek tükrözésre. 5 perc az egész. Én nem kérek bóditást se. Nem vészes hidd el!

2023. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5 perc az egy gyomortükrözés ideje. Egy gasztroenterológus igazából csak béltükrözés után adhat papírt arról, hogy IBS-ed van. A CRP nem mérvadó, viszont egy calprotectin negativitás lényegében felesleges tortúrává teszi a béltükrözést. 6-7 hónap nem sok, nekem már vagy másfél évtizede vannak puffadásos tüneteim. Viszont a te korod rizikós az IBD szempontjából, az tény.
2023. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Ezért nem értem, hogy sok ismerősöm hogyan igazoltan ibs-es, mikor azt mondták nekik nem volt tükrözés (legalábbis többségüknek). Nekem a CRP-t egy ibd-s barátom mondta, hogy érdemes vérből nézni süllyedéssel együtt, nagyon magas értékei voltak neki anno. Plusz neki UH-n is látszott valami gond és lázas volt napokig.

2023. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es Van, akire azt mondják, hogy IBS-es. De én úgy tudom, hogy teljesen hivatalosan csak béltükrözés után jelenthető ki. Azt is írják a lakosság húsz százaléka, kb. 2 millió ember IBS-es, de csak a töredéke vizsgáltatja ki, így keveseknek van csak róla hivatalos diagnózisa. A béltükrözést nem szereti bevállalni a többség. Azt is olvastam, hogy néha nem jelez a CRP nem 100 százalékos. UH-n sokaknál látszik valami, ha Crohn, akkor az legtöbbször a terminalis ileumot is érinti, vagy a felszálló vastagbelet, azok eléggé jól átnézhetőek ultrahanggal, többnyire látszik a megvastagodás, más gyulladásra utaló jelek, megnagyobodott nyirokcsomók. Szűkület is látható. A colitis ulcerosa esetén leginkább a hiányzó redőzöttség a figyelemfelhívó jel. Na meg az többnyire rengeteg fosással jár, ami többnyire gennyes, véres. Van, hogy csak vér folyik. Nem ritkán napi 8-10 folyékony széklettel. Alulról indul.
2023. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!