Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epehólyag gyulladással mit...

Epehólyag gyulladással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
4 napja valoszinuleg gyomorrontas miatt, hanyas/ hasmenes, vasarnap eros epegorcsok. Ma voltam ultrahangon ahol a doki azt mondta, az epehólyag fala megvastagodott- 5ml (2 ml lehetne) de úgy néz ki mintha a betegség miatt alakult volna ki. Epekovem nincs, soha semmi bajom nem volt. Interneten szörnyű dolgokat talalok, a házi orvos is sebeszhez küldött, de Miert ezt kell műteni? Nem ertem, aggodom mert szoptatos anyuka vagyok, és a gyerek nincs meg el nelkulem.
2023. aug. 1. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jelent semmit, hogy nem volt korábban problémád, nekem soha nem volt semmi tünetem, egyszer csak hírtelen begörcsöltem, a párom bevitt az ügyeletre. Ott megállapították, hogy köveim vannak.

Másnap reggelre éhgyomorral kellett menni, délelött kivették az epehólyagot a kövekkel (5 db dió méretü!) laparoszkópiával, délután mehettem is haza. Otthon egy hétig kellett vigyázni a mozgással, de ennyi volt az egész.

Itt nálunk szerencsére nem divat a mütét utáni diéta, így ma is mindent tudok enni gond nélkül.

Nálad a gyereknek max. fél napot kell nélküled kibírni és azt kibírja minden gyerek

2023. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze kibír fel napot :)

de ilyen esetben nincs olyan hogy helyre jon magatol?

2023. aug. 1. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó esély van arra, hogy nem tisztulnak ki teljesen a bacik, amik a gyulladást okozták, és krónikus gyulladássá alakul át. Azt biztosan nem akarod, jobb kivenni...
2023. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"de ilyen esetben nincs olyan hogy helyre jon magatol?"


Nem, nincs, és ettöl kezdve idözített bomba az egész - ha hétvégén éjjel 2-kor lesz akut a dolog, amire igen nagy esély van - egyrészt hétföig csak begyógyszereznek, és utána valamikor mütenek, másrészt a gyerek akkor több nepot ki kell, hogy bírjon nélküled

2023. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb kivenni mert rámehet a hasnyálmirigyre is...
2023. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!