Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Leukémiám van?

Mi lehet a bajom? Leukémiám van?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok. Részben az én hibám.... Tavaly volt egy hosszú időszak, amikor sokat fájt a hasam, néha hánytam is. Állandó kivizsgálásokon voltam, végül vizsgálat bizonyította, hogy semmi bajom, csak több táplálékérzékenységem is jelen van.

Több labort is csináltak, ultrahangok, tesztek, röntgenek. Mindegyikre az volt írva, hogy sine morbo, ami a házi orvosom szerint azt jelenti, hogy eltérés nélküli.

Jobban lettem, rendeződtek a dolgok, utána viszont rámcsörögtek a magánklinikáról, hogy a csomagom tartalmaz egy teljes labort, amit csináltassak meg, mert 2 hónap múlva már nem lesz érvényes vagy valami ilyesmit mondtak. Mielőtt bárki azt hinné, nem vagyok tehetős, végszükséglet volt, hogy a gyomorpanaszaimmal a magánegészségügyhöz fordultam.

Elmentem gyorsan a laborba, megcsinálták és kész. Ez volt 2022 augusztusában.

Azóta nem voltam semmilyen egészségügyi intézményben, amikor tudom kerülöm..

Na 2 nappal ezelőtt mentem alkalmassági miatt a házi orvosomhoz, aki belenézett az EESZT-be és mentem volna el, de visszahívott. (Tudni kell, hogy az alkalmasságin kívül azt is megemlítettem neki, hogy egy ideje fáradt vagyok, nem vagyok túl energikus, kicsit ilyen depressziós talán és azt is, hogy 2 hónappal ezelőtt fájt kicsit a nyirokcsomóm úgy hogy nem is voltam beteg...)

Azt mondta nekem, hogy minden tökéletes ezen a laboron, viszont a fehérvérsejtszámom 3.3 (4-11 között jó), s valami netrophil pedig 1.6 ( 2-7 között jó), de a több eltérés nem volt... A házi orvos konkrétan jól lecseszett, hogy ennek az eredményét anno miért nem néztem meg, miért nem küldtem el, ugyanis leukémiám is lehet, mivel valami magas CRP nélkül lett alacsony a fehérvérsejtszámom... Mondom nagyon jó... Tudni kell, hogy a házi orvos a család egyik legjobb barátja és általában nagyon őszinte mindig, de ezzel a nagy őszinteségével jól meg is ijesztett.

Kikérdezte az egész évi állapotomat, meg megnézett néhány előző labort, ultrahangot, ahol minden rendben volt, a máj/ lép/ nyirokcsomók nem voltak megnagyobbodva, de azt mondta, hogy aggasztja a fehérvérsejt, mert nem szedek erős gyógyszert/ ritkán vagyok beteg, így ez nagyon gyanús...

Az a baj, hogy most 2 hétig külföldön leszek egy rokonnál, tehát most új labort nem is tudok csináltatni, de azon gondolkozom, hogy nem megyek sehova mert irtózatosan megijedtem, egyszerűen mindig egészségesen élten, nem dohányzom, sportolok, szedek C vitamint és nálam alakul ki ez a kor?

Igen 1-2 hónapja nem érzem magam olyan energikusnak mint régen, fáradt vagyok, de ha leukémiás lennék az már nem hamarabb kijön?

Kész vagyok nagyon, és haragszom magamra, mert bár tavaly emlékszem, hogy jött az email, hogy megjött az eredmény, de minek néztem volna meg, hát előtte pár hónappal készült vérképem teljesen jó volt és 20 éves vagyok...

Sajnálatos módon a házi orvosomon kívül nagyon nincs sok orvos ismerősöm, időpontot a hematológián meg bárhol majd x hét múlva ha kapok, így valaki mondjon már valamit, aki ebben jártas.

Régen pánikoltam be ennyire, egyszerűen egy nagy kérdőjel van bennem.



2023. aug. 8. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát monjduk...kezdhetnéd azzal, hogy csináltatsz egy újabb vérképet, hogy vajon tartós-e ez az alacsony fehérvérsejt.
2023. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A doki csak jót akar,hogy figyelj oda magadra.

Az elmúlt 4 évben, nekem is 2 különböző alkalommal volt alacsonyabb a fehérvérsejt számom, utána ismét normális lett. Szóval a tartósan alacsony jelezhet gondot,egy érték alapján nem lehet kijelenteni semmit.Azt mondom egy vérkép ismétlés meg fog nyugtatni téged.

2023. aug. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán kicsit megnyugtat: nagypapám 74 éves. Tartósan alacsony volt a fehérvérsejtje, illetve egyéb eltérései is voltak a vérképben. Beutalták hematológiára (ennek már fél éve). Csomó újabb vérkép, részletesebbek, egyéb vizsgálatok. Mindenhol alacsony volt kórosan a fehérvérsejt. Félő volt, hogy a szervezete nem lesz képes védekezni a betegségekkel szemben. Családban van háziorvos, mentőtiszt. Ők is és a hematológus is azt mondta a lumbálpunkció előtt, hogy a legvalószínűbb eshetőség egyben a legrosszabb is, leukémia.


Szó mi szó, a lumbálpunkcióval bebizonyosodott, hogy nincs semmi életveszélyes problémája. Az nem derült ki még most se, hogy pontosan mitől alacsonyabb nála a fehérvérsejt.

2023. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!