Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mit csináljunk? E...

Szerintetek mit csináljunk? Elmenjünk szombaton? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, egy most szombaton (augusztus 12) történő programmal kapcsolatban.. Unokatestvéreimmel találkoznánk, a nagyszüleim nyaralójába. Tudni kell róluk, hogy ők külföldön élnek, egy 3 és egy 1 éves fiú, meg úgye a nagybátyám és a felesége. Évente csak egyszer vagy max kétszer jönnek Magyarországra, mert amúgy Belgiumban élnek. Anyukám annyira nincs jóba a nagybátyámmal, de ez a találkozó má március óta le van beszélve. A gond viszont az, hogy ők egy hete benyaltak egy fosós-hányós vírust. A nagyobb fiú kórházba is került(azóta haza engedték) Ő még tegnap is hányt. Mi (én anyukám, megáll két testvérem) nem szeretnénk betegek lenni, mert megyünk táborba, nyaralni stb. Viszont nem akarjuk megbántani a nagyszüleimet, meg a nagybátyáimat sem. Nagyszüleim ezen így nagyon megsértődnének... Más időpont nagyon nem jó nekünk, mert elfoglaltak vagyunk, és ők is mennek haza. Szerintetek mit csináljunk?

Válaszaitokat előre is köszönöm !



2023. aug. 9. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, de lehet egyértelmű, hogy a nagyszüleim is ott lesznek természetesen
2023. aug. 9. 22:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök egyértelmű, hogy betegekhez nem megyünk, és betegen sem látogatunk senkit. Ha sértődés van belőle, legyen.
2023. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek jönnek magyarba betegen? Maradjanak otthon inkább, pihenjék ki... Elcibálnak magukkal valakit aki nemrég még kórházban volt?
2023. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menne a franc. Persze, aztán majd ti is elkapjátok.


Bár számomra az is alap, hogy hányós-hasmenős vírussal - SEMMILYEN vírussal - nem ülök fel a gépre-vonatra.

2023. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim ezen így nagyon megsértődnének - ez meg kit érdekel? Ha sértődni akar, tegye, az ő baja.
2023. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem betegen jöttek, itt betegedtek meg..

Plusz nem tudom, hogy meddig fertőz egy ilyen vírus.

Mivel mindenkin 3 nap alatt végigment, csak a nagyobbik fiú később kapta el.

Ja és nálunk hagyomány a nagyiékkal való nyaralás, ami augusztus utolsó hetében lenne, és ha erre nem megyünk el, Akkor oda se tudunk nagyon.

Vagy mondjuk el neki, hogy nem szeretnénk betegek lenni, ezért kihagynánk?

2023. aug. 10. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Úristen, ez komoly? Az utolsó kérdésed? Életképtelenek vagytok? Ők meg agyamentek, ha nem fogják fel, hogy betegen nem szokás látogatni egymást.

De ha ennyi eszetek van, menjetek ha a hagyomány olyan fontos. Minden családban vannak hagyományok, de akinek van esze, betegen nem megy, hanem megpróbálja máshogy megoldani.

2023. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

22:19 Nem kell azonnal ilyen hangnemben válaszolni....

Má beszéltünk velük, és áttetük az időpontot. Én nem kioktatást kértem, hanem segítséget.

Többieknek köszönöm, én is így gondolom, egyik testvérem akár inkább menni, nem én.

2023. aug. 10. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!