Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most fogok megbolondulni. A...

Most fogok megbolondulni. A gyerekeim+más gyerekek egy helyre járnak bmx-ezni. Hát az a rész apróra tört síkpalával van feltöltve (földút). Gyakorlatilag a jövőjük az azbeszt miatt megpecsételődött?

Figyelt kérdés
Ugye nyomatják, farolnak, porolnak. Konkrétan nem ezen a helyen, de sokáig kell menni a régi homok kifejtőig vagy mi volt az. És valami idióta ezzel töltötte fel a földutat. Ők nem tudták, honnan tudhatták volna, engem ma kértek meg menjek nézzem meg őket, hát amikor szembesültem, majd sírva fakadtam. Elkezdtem olvasni az azbeszt pala és porzása témáról, mindjárt infarktust is kapok, mennyire káros :(
2023. aug. 13. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Tartós tejet már ne vegyél nekik.
2023. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden pala azbesztpala. De lehet, hogy tényleg el kéne tiltani őket onnan, és valahol (ha máshol nem, jarokelo.hu-n próbálj segítséget kérni) bejelenteni, derüljön ki, hogy tényleg veszélyes hulladék-e. Vagy te is megpróbálhatsz labort keresni, pár darabot összeszedsz egy befőttes üvegbe és bevizsgáltatod, valószínűleg megoldható. Ha kiderül, hogy nem veszélyes, akkor mehetnek vissza a gyerekek. Ha meg az, akkor nem tudom, hol lehetne kilincselni, hogy szállítsák el.
2023. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezer százalék, hogy azbeszt. Azbesztmentes síkpalát sztem senki nem fog töltésbe nyomni. Egyébként hallottam is már a környéken, amikor érdeklődtem, hogy hova hordják tetőcserénél aveszélyes hulladékot, hát szégyen :( Sajnos volt aki bejárót töltött vele :( :( Persze utánajárok abejelentésnek is, de ez már nem változtat a tényen, a gyerekek szívták a porját :( Nyilván már nem fognak odamenni, de akkor is, hogy lehet így nyugidtan aludni. Ez a tartós tejes gúny meg haha...az azbeszt 10-20 év múlva fog gondot okozni, nem azonnal :(
2023. aug. 13. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Én bejelenteném ahova csak lehet.
2023. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem törik a pala, és amúgy is ha bicikliznek nincsenek egy helyben így, kevés az esélye, hogy lélegetek volna be. A másik része a dolognak ahogy olvastam, hosszú távú kitettség okoz problémát, úgyhogy nyugodj meg.
ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!