Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikbetegség? Vagy inkább...

Ez pánikbetegség? Vagy inkább szív vagy tüdő gond lehet?

Figyelt kérdés

Elég régóta rám törnek rosszul létek, eddig nem igazán foglalkoztam vele mert nem volt vészes. De már egyre több és erősebb rosszul létem van.

Tehát,

A tarkómnál nyomó érzés jelentkezik, nem mondanám hogy fáj a fejem inkább csak nyom. Az orromban feszülést érzek, mintha mindig elakarna indulni a vér belőle. Rám tör a szédülés, majd elkezdek zihálni és erősen dobog a szívem, teljesen erősen érzem a mellkasomba. Feszül az egész mellkasom. Megemelkedik a pulzusom. Nehezen kapok levegőt. A levegővételre külön figyelek ilyenkor, mert ritkábban veszek levegőt önmagamtól. Elkezd izzadni a tenyerem és a talpam. Szinte mint aki össze akar esni.

És ilyenkor teljesen elkap egy félelem hogy nem e valami komoly akár végzetes rosszullét.


Egy idő után megtudom magam nyugtatni és jobb lesz.

Ez pánik betegség lenne?


Gondoltam arra is a nehézlégzés miatt hogy nem e a tüdőmmel van gond, mert dohányzom.

Vagy szív problémára?


Merre forduljak orvoshoz?


2023. aug. 24. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz.
2023. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló panaszaim voltak nekem is, sokszor ájulás közeli állapotban voltam. Nekem az egész fejem nyom, érzem a szívdobogást nagyon erősen, szédülök, homályosan látok, nehezen kapok levegőt, szúr a mellkasom, pulzusom felmegy akár 150-re nyugalmi helyzetben.


Elmentem háziorvoshoz, semmi hasznosat nem mondott. Ezért inkább kifizettem 40e ft-ot egy kardiológiai kivizsgálásra. A szívem a lehető legjobb állapotban van, így valószínű, hogy nálam valami pszichés probléma + hipochondria + pánikbetegség.

2023. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És azzal mentél orvoshoz?
2023. aug. 25. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már pszichológusnál, de nem huzamosabb ideig, mert 15e ft / 50 perc nekem sajnos nem férne bele heti 2x.
2023. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. És azóta javult nálad a helyzet?
2023. aug. 25. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!