Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás/pánikbetegség...

Szorongás/pánikbetegség lehet, vagy inkább szervi probléma, pl. pajzsmirigy okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 28 éves fiú vagyok. Körülbelül 1-2 hete bármiféle ok nélkül ideges vagyok. Szorít a mellkasom, nehezebben veszem a levegőt, szétfeszít az ideg pedig az égvilágon semmi okom nincs rá, minden rendben van az életemben. Próbáltam megnyugtatni magam, de estére nagyon rosszul szoktam lenni, tegnap este például a semmiből teljesen lezsibbadt a fejem, aztán a végtagjaim, és olyan érzés volt mintha részeg lennék és mindjárt elvesztem a tudatomat, mentőt is akartam magamra hívni, de végül 1 óra után jobban lettem és el tudtam aludni. Viszont reggel ébredés után azonnal éreztem, hogy ugyanúgy tele vagyok feszültséggel, a mellkasom szorít, stb, kezdődött újra az egész.


Mostanában sokat izzadok, szájszárazságom is szokott lenni.


Akinek volt hasonló tapasztalata, hogy ok nélkül megmagyarázhatatlanul ideges az ember ennyire, az írna, hogy neki szervi gond okozta vagy pedig pánikbetegséről lehet szó? Előre is köszönöm!



2023. jún. 20. 10:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy az érettségimkor anno egyszerre csináltam az érettségit, két nyelvvizsgát és a jogsit, akkor olyan szintű stresszt éreztem ami hasonló tüneket okozott (szúrt a mellkasom, és nehezen kaptam levegőt, de mindig csak éjszaka), akkor pszihés eredetűnek találta az orvos, mert a kardiológián nem találtak semmit. Ez akkor pár hét alatt elmúlt, azóta most érzek hasonlót megint, de a tünetek összessége miatt azt is el tudom képzelni, hogy valami komolyabb hormonális gond lesz, pl. pajzsimirgy túlműködés.
2023. jún. 20. 10:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Bár nem vagyok orvos, de ezek tipikus pánikbetegség tünetei, mellette szorongás, idegi kimerültség. Keress egy jó terapeutát, és addig is youtubon találsz meditációs videókat. Ilyenkor a légzés nagyon fontos, mert lezsibbad mindened ha kapkodod a levegőt. Kezdésnek igyál citromfű/kamilla kombó teát, mellé mehet b komplex vitamin...esetleg valeriana...ki kell próbálni neked melyik hatásos.

És persze egy hormonvizsgálat sem árthat.

Írtad, hogy minden rendben van az életedben...évekkel ezelőtt is így volt? Mert hordozhatsz olyan terheket, amik a felszín alatt vannak, és nem dolgoztad fel.

Nekem egy negatív esemény után évekkel jöttek ezek a tünetek, ami most neked van.


38/N

2023. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


Nagyon köszönönöm a javaslatokat!

Szerencsére nagyon-nagyon régen nem történt semmi negatív esemény az életemben. A legnagyobb belső "teher" ami nyomta a vállam azt már réges-rég feldolgoztam és megosztottam a számomra fontos emberekkel.


Épp ez a legijesztőbb az egészben, hogy érzem, hogy szétfeszít az ideg, és közben egyébként semmi oka nem kellene, hogy legyen ennek, emiatt is gondolok hormonális betegségre.


Mindenesetre beutaltatom magam egy teljes vérképvizsgálatra, mert ha esetleg pajzsmirigybetegség, akkor feleslegesen fogom magam a pánikbetegség tüneteivel kezelni.


Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!

2023. jún. 20. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok. Én is elsőként mindig a szervi okokat zárom ki...ha ott minden oké, akkor jöhet a "lélek". :)

Nem akarok indiszkrét lenni, de sexuális téren minden ok? Mert ha a pajzsmiriggyel van probléma, a férfiaknál teljesen más tünetek jelentkezhetnek, mint a nőknél. Pl. libidó csökkenés, vagy pont az ellenkezője, attól függően, melyik pajzsmirigy hormonnal van gond.

Ha mész vérvételre ne csak a TSH-t nézesd meg szerintem, hanem a T3-at, és a T4-et, plussz egy pajzsmirigy Ultrahang.


Kiváncsi vagyok, majd írd meg kérlek ha túl vagy a vizsgálaton az eredményt.

Addig is jobbulást.:)

2023. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy nem szeretnék "rád akasztani" olyat, hogy pánikroham, de most újra visszaolvastam a tüneteidet, és ez tipikus roham. Nekem volt gondom a pajzsmirigyemmel. De akkor egész nap fent álltak a tüneteim ( gyors pulzus, izzadás, ingerlékenység) .

És sajnos a pánikot rohamot is közelről ismerem...pont olyan tünetekkel, mint amit leírtál..általában az intenzív része a rohamnak 1 óra alatt csendesül...ettől függetlenül mikor a pánikos korszakomat éltem, egész nap ingerült voltam.

2023. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2,4,5-ös válaszoló!


Leírom az azóta történteket, hátha segít valakinek aki hasonlókkal küzd.

A vér-, és vizeletminta alapján minden rendben van szerencsére, semmi nem utal komoly szervi elváltozásra.


Azóta sokkal jobban érzem magam amióta megjött a lelet, 90%, hogy nálam a tudat alatti stressz okozza ezeket a dolgokat.


A héten megyek egy kardiológiai átvizsgálásra is, biztos ami biztos alapon, de úgy néz ki, hogy csak nyugodtabb életet kell élnem, illetve fogynom, mert van rajtam felesleg.

2023. jún. 27. 13:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!