Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxom lenne?

Refluxom lenne?

Figyelt kérdés

lassan egy hónapja köhögök kicsit, és így “krákogok” köszörülöm a torkomat vagy hogy mondjam…

ha valami füszereset eszek irrtálja a torkomat és utána nagyon köhögnöm kell. ma pedig ilyen kis gombócot kezdtem érezni a torkomban, tegnap elkezdtem szedni ilyen lándzsás utifű szirupot a köhögésemre, lehetséges, hogy csak ahogy szakad fel a váladék, azért érzem ezt a gombócot? de akkor sem értem miért kezdek el köhögni a fűszeres kajáktól, picit mintha a torkom is égne tőlük, de csak amíg eszem. nagyon aggódom:(

köszönöm a válaszokat



2023. aug. 24. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez lehet reflux tünet, érdemes kivizsgáltatni. Főleg, ha veszel vény nélkül kapható Quamatel mini tablettát, és abból reggel kettőt beveszel, és amennyiben nem jelentkeznek, vagy jelentősen enyhülnek a panaszok, valószínűleg a gyomorsavtermelés ssel, illetve túl termeléssel van probléma, ill. reflux állhat a háttérben. A probléma hátterében egyébként a nyelőcső-gyomor átmenetnél lévő záróizom elégtelen működése áll, így a savas gyomortartalom regurgitál a nyelőcsőbe, és az általad is említett kaparó, kellemetlen, égő érzést okozhatja, vagy akár mellkasi fájdalmat is.
2023. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy háziorvosi vizsgalat es a panaszok elmondasa mar fog segiteni. A refluxnak szamos tunete lehet, beleértve a szivritmus zavart is akár. Vegső esetben gyomortükrözést végeznek, addig savcsökkentő szedését ajánlják. Én a Salvus vizre esküszöm ha valóban ez a probléma. Mielott öngyogyitasba kezdesz keress fel egy haziorvost mert a savcsokkentok esetleges fölösleges szedése is tud problemakat okozni.
2023. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!