Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek cukorbeteg?

Lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Kicsit hipochonder vagyok hozzá teszem, sokszor bizsergést vagy enyhe zsibbadást érzek a testemen pontokba. Tavaly ilyenkor sürgősségin voltam mások okból kifolyólag. De akkor a véremben a cukor 5.1 volt a vizeletembe pedig negatív.A cukorbetegség ki alakulhat hirtelen a semmiből vagy csak fokozatosan?Vagy ez stressztől lehetséges? Mert most iratkoztam be technikumba tegnap és nagyon stresszes vagyok amúgy is ez meg tett rá.Nem volt a családba senkinek de félek 19/L

2023. aug. 25. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Orvos.
2023. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A cukor viszont szerintem nem éhgyomorra volt mivel délután kerültem oda és ittam meg ettem is valamennyit (enni keveset)
2023. aug. 25. 16:12
 3/16 A kérdező kommentje:
Nyilván csak iskolát nem akarok így kezdeni, pláne egy idegen iskolát ahol semmit se ismerek
2023. aug. 25. 16:13
 4/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, mert a cukros vérvételt KORÁN reggel ÉHGYOMORRA kell elvégezni, előtte nem ehetsz 12 órán keresztül, és inni is csak sima vizet lehet. Hárompontos cukorterhelés kell.
2023. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Magánba tudok csináltatni? Mert az orvosom amúgy nem nagyon rendel folyton nyaralgat de ha rendel se érdekli semmi. Ha igen akkor melyik vérvételt kell kérni? Mert diabéteszen belül elég sok van
2023. aug. 25. 16:29
 6/16 anonim ***** válasza:

A testzsibbadás meg a bizsergés nem tünete a cukorbetegségnek. 5,1 mmol/l-os vércukor érték még akkor is jó, ha éhgyomorra volt. Ha meg ettél előtte, akkor még inkább, mert akkor magasabb a határérték. 1-es típusú cukorbetegség egyébként ki tud alakulni hetek alatt, de akkor más tüneteid lennének.

Sztem nincs semmi bajod, inkább stresszelsz, meg túlgondolod. Ha nagyon biztos akarsz lenni abban, hogy nincs cukorbetegséged, akkor szerintem egy gyógyszertárban vagy háziorvosnál tudsz egy éhgyomri vércukormérést csináltatni.

2023. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Magánban jobb is lenne!
2023. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De ott kimondottan melyik vizsgálatot éri meg kérni “diabétesz”-en belül?
2023. aug. 25. 21:14
 9/16 A kérdező kommentje:
Vagy az összeset?🥲
2023. aug. 25. 21:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztencia csomagot és meg kell nézni, hárompontos-e, mert a kétpontos szart sem ér.
2023. aug. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!