Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehetnek nagyobb,...

Mitől lehetnek nagyobb, gyulladásos pattanások a hasamon?

Figyelt kérdés

Kb. 15 éve egyszer volt ilyen, akkor a háziorvos azt mondta, hogy valahol a szervezetemben gyulladás lehet, az okozza. Beutalt sokféle vizsgálatra, de nem derült ki semmi.

A bőrgyógyász felírt egy krémet, ami nem segített.


Később, több hónap után a pattanások maguktól megszűntek.


Néhány hónapja újra volt ilyen, akkor olvastam, hogy az emésztési probléma okozhatja, megittam két kis pohárral Jägermeister-t és két napon belül elmúlott.


Most 4 napja ismét megjelentek a pattanások, 7 darabot számoltam, próbálkoztam a Jägermeister-el, de nem segített, nincs változás.


A pattanások vörösek, gyulladtak, fájdalmasak, a bőr körülöttük kemény. Nehéz kinyomni, de amelyiket sikerül, az nagyon hamar begyógyul és nyomtalanul eltűnik.


Csak a hasamon vannak ilyen pattanások, máshol nem. Ez nem furunkulus, teljesen másmilyen.


Az egészséges étkezésre odafigyelek, cukros ételeket nem eszek.


Valaki tud tanácsot adni, mit tegyek?



2023. aug. 25. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljes vérképet csináltass szerintem.
2023. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igyál meg egy egész üveg Jagert! A pattanások meglesznek, csak már nem fognak érdekelni :-D De komolyan: bőrgyógyász, lehetőleg magánrendelés. De ne ahhoz, mint 15 éve.
2023. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Készült vérkép, félévente más ok miatt rendszeresen járok vérvételre.

A vérképem mindig rendben van.

2023. aug. 25. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy sima labor nem lesz elég, mert ott nagyon kevés adatot néznek. A bőrgyógyásznak kellett volna beutalót adnia, de gondolom nem volt kedve még csak megvizsgálni sem, hanem találomra felírta a krémet. Plusz érdemes lenne megnézetni nem vagy-e glutén- vagy laktózérzékeny, csináltass allergiavizsgálatot (tudom, ez sem teljeskörű, de érdemes lenne). A nyomkodást inkább hagyd, mikor előjönnek akkor pedig használj illat- és alkoholmentes tusfürdőt, hordj természetes anyagú, bő felsőket (hogy ne irritálják a bőrödet) és kend gyulladáscsökkentő krémmel. Kerüld a túl forró vizet zuhanyzáskor és a kádban ázást felejtsd el addig.
2023. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es: Köszönöm a tanácsokat, allergiavizsgálatot kitől kérhetek?
2023. aug. 27. 00:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásztól
2023. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!