Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azbeszt egyszeri belélegzése,...

Azbeszt egyszeri belélegzése, lehet bármi káros következménye?

Figyelt kérdés

Építkezésen dolgozom és fűtési csövekről kellett az azbeszt leszedni. Sajnos akkor még nem tudtam hogy ez az anyag mennyire is veszélyes így mindenféle védőfelszerelés nélkül dolgoztam. Kis térben kellett dolgozni, létrán álltam és majdnem a fejem felől kellett bontani így szinte az egész a bal és a jobb alkalomra esett. Belélegezni is sikerült elég sokat.

3-4 óráig dolgoztam így kb. Lehet valami következménye?

Már aznap elkezdtem sajnos köhögni illetve elkezdett fájni a tüdőm.


Ha nyelek akkor csak egy kicsit fáj, ha köhögök akkor viszont érzem rendesen.


Lehet bármi komolyabb bajom?



2023. aug. 25. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél fel száj maszkot,vagy ezt mondani kell.
2023. aug. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Borítékolható rák / halál. Ez ennyi. Sajnos a családban is dolgoztak építkezésen, falfúrásokon, nincs arról info, vajon volt-e azbeszt közte.
2023. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha belélegezted, az már soha nem tud lebomlani. De elélhetsz 30-40 évig is még.
2023. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De addigra mire gond lesz, valószínü feltalálják a mesterséges tüdöt is.
2023. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Orosz rulett. Aki dohányzik, annak se lesz mindnek tüdőrákja. Fordulj orvoshoz, kéne valami papír, hogy adott esetben le lehessen verni a munkáltatón, ha bajod lesz.
2023. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt senki nem tud biztosat mondani,megvan sajnos hosszú távon mind a ráknak mind a tüdőfibrózisnak a lehetősége de nem borítékolható itt feleslegesen kezdesz el rettegni vagy megnyugodni,... Ilyen irritáló anyagok akut módon úgynevezett hiperszenzitív tüdőgyulladásokat tudnak okozni,az kialakulhat pár óra/nap alatt,és van tipikus mellkasi röngten képe.Elsősorban házidoki,aki rádhallgat és mér véroxigénszintet(ilyet bárki tud venni patikában)onnan meg tovább küld tüdőgyógyászhoz,aki végez légzésfunkció vizsgálatot,röngtent csináltat adott esetben CT-t,vérgáz szintet néz vérből stb,és utána dönt a további kezelésekről adott esetben meghatározza hogy milyen időközönként kell nyomonkövetni.
2023. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
(Mármint véroxigénszint mérőt vehet bárki patikában,neked sem árt főleg ha vannak fulladásos panaszok is)
2023. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!