Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan aki 1 evig...

Van itt olyan aki 1 evig szedett probiotikumot? Mellékhatása volt e?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve szedek rendszeresen jobb minőségű probiotikumot. Naponta 1 et szedek, de jobb minosegut. ( 1 kapszulaban 9 fajta lactobacillus es bifidobacterium csalad talalhato es 8 milliard élőflóra kapszulánként, és hűtőben tartandó). Mostanaban baj van az emésztésemmel, faj a hasam, ég, főleg étkezés után vagy ha éhes vagyok. Puffafás, teltség érzet, és nagyon lassú is az emésztésem. Lehet köze ahhoz hogy túl régóta probiotikumozok? A protokoll szerint nem lehet túladagolni, ezert nem a netrol olvasott tudasra lennek kivancsi, hanem valodi tapasztalatokra. Van itt olyan aki nagyon hosszu ideje szedi? Volt neki mellékhatása? Jobban lett miutan elhagyta a probiotikumot?
2023. szept. 1. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ok csak 1 kérdésem van: ha amúgy egészséges vagy, akkor minek szeded? Nem a netről olvasott tudás érdekel, hanem hogy ha volt ilyen, akkor melyik orvos ajánlotta neked ezt a baromságot?
2023. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem netről olvasom, eüs vagyok. A jó baciknak a vastagbélben van a helyük. Van olyan betegség, hogy kontaminált vékonybél.. Szerintem te ezt állítod elő mesterségesen. A túlzott, szájon át történő, ráadásul ha jól értem oldatos formában történő bevitellel.
2023. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 es. Irnal errol legyszives bovebben? Mi megy vegbe ilyenkor? Amugy nem oldatos hanem kapszulás.
2023. szept. 1. 09:33
 4/7 A kérdező kommentje:
A tul sok probi okozhat olyat hogy a vekonybelben is megtapad?
2023. szept. 1. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lenne minden étrend kiegészítőt csak kúraszerűen szedni.

Ha nem volt bajod ezelőtt az emésztéseddel, vagy nem szedtél antibiotikumot akkor szerintem felesleges állandóan szedni.

Próbáld meg fokozatosan elhagyni és meglátod hogy érzel-e változást.

2023. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdést a tévutak és felesleges mellébeszélés nélkül úgy lehetne a legkorrektebben megválaszolni, ha adnál tájékoztatást arról, hogy mi az oka annak, hogy probiotikumot szedsz.

A humán bélflóra amúgy több ezer fajt tartalmaz, és jellemzően azok szaporodnak jobban, amiket etetsz közülük. Tehát a táplálkozásodtól függ a bélflórád, és nem attól, hogy milyen probiotikumot szedsz. Ha nem eteted őket, éhen halnak, hiába szeded. Olyan ez mint a viráglocsolás. Ha 20 cserepes növényed közül csak 5-öt ér az eső a teraszon, akkor 15 el fog pusztulni, ha külön nem locsolod őket.

2023. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam 3 hónapnál tovább (antibiotikumtól)károsodott bélflóra esetén sincs több értelme szedni,mert eléri a csúcsot a hatása.Folyamatosan csak annak javasolt,akinek valamilyen krónikus gyulladásos bél problémája van.
2023. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!