Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vírus ez, hogy székreke...

Milyen vírus ez, hogy székrekedése van az embereknek?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsán hangzik, de az egyik jellegzetes tünete a mostani vírusos fertőzésnek az, hogy görcsöl az embernek a hasa, azt érzi, hogy wc-re kell menni, de nincs széklete vagy csak nagyon kevés.

Rosszulléttel kezdődik, az emberek napokig olyan gyengék, hogy alig tudnak járni, hányingerük van. Valaki hány is, valaki nem.

Fájdalom a hasban, görcsöl és napokig nem múlik.

Az ismerősöm munkahelyén többen vannak betegszabadságon, ilyen tünetekkel.

Nem étel okozta, mert nem ették ugyanazt.

Ma beszéltem egy barátnővel, ő is beteg és a családtagok is, a tünetek ugyanazok. Napok óta neki sincs széklete. Azt mondta, nagyon rossz érzés, feszül, puffad a hasa, de nem jön ki semmi.

Az egyik rokonomat elküldte a háziorvos a kórházba sürgősségi osztályra azzal, hogy "nehogy bélelzáródása legyen", mert a tünetek arra utaltak. Ott egész nap vizsgálták és nem állapítottak meg semmit. Végül azt mondták, hogy valószínű, valahol bélgyulladása lehet. De nem biztos. Igyon probiotikumot. Két nappal később megtudta, hogy a munkahelyén (egy irodában dolgozik) még négyen megbetegedtek ugyanilyen tünetekkel.


Valakinek voltak ilyen tünetei? Bevált valamilyen gyógymód?


Még megjegyzem, hogy orvosnál voltak a betegek, már a táppénz miatt is elmentek, de az orvosok tanácstalanok. Többségük fel sem fogta, hogy ez vírus lehet. Csak akkor jönnek rá, amikor közlik velük, hogy több ember is megbetegedett, aki pl. ugyanabban a helyiségben tartózkodott.



2023. szept. 1. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

lehet, hogy egy vírus hasmenést okoz, vagyis rontja a vastagbélben normálisan zajló vízvisszaszívás folyamatát. De pont azok az emberek, akiknek ez van, rosthiányosan táplálkoznak, és emiatt nem tud hígan kijönni a széklet, csak görcsösen.

elég gáz, hogy nem mondják, hogy szedjen probiotikumot, mert azt egyébként úgy kéne szedni, mint a c és d vitamint.

2023. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első gondolatom az volt, ahogy elkezdtelek olvasni, hogy ilyen vírus nem létezik... Aztán 2 sorral később már elkerekedett a szemem, mert pont ilyesmivel voltam rosszul a héten. De továbbra is úgy gondolom, hogy ez nem valószínű, hogy vírustól lenne. Inkább olyasmire gondolnék, hogy most ideiglenesen más vegyszert adtak pl. a vezetékes vízhez fertőtlenítés közben, vagy valami illegális kémiai szúnyogirtás hatása.
2023. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es: Nem hinném, hogy erről lenne szó, amit írtál, mert úgy terjed, hogy pl. egy helyiségben tartózkodnak az emberek.
2023. szept. 1. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok, nálunk csak nekem volt ilyen bajom, senki másnak. 🤷‍♀️
2023. szept. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!