Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apránként jelentkező hasmenés?

Apránként jelentkező hasmenés?

Figyelt kérdés

Hello!

Tudom fura a kérdés de nem tudom mi ez vagy hogy nektek volt-e már ilyen. Szóval tegnap kezdődött, hogy vagy 4x kellett kimennem nagydologra, de alig jött ki valami, viszont nem kemény mint mikor az embernek székrekedése van, hanem lágyabb.. Mára is ez van, másodszor mentem már ki, de kevés és lágy jön ki. Eleinte azt hittem székrekedés, de már nem hinném. Vírus lehet?



2020. jún. 9. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasmenésről akkor beszélhetünk, ha valakinek naponta háromnál többször van a megszokottnál hígabb széklete. Krónikus hasmenés áll fenn, ha a gyakran jelentkező, híg széklet 2 hét után sem szűnik meg. Mindeddig a hasmenés kialakulásának négy mechanizmusát ismerjük. Előfordulhatnak elkülönítetten és kombinációban is. Többféle eredetű lehet, legfőképp akkor alakul ki, ha:


Nem megfelelő a bélmozgás, vagy lelassul (a kórokozó baktériumok elszaporodásához vezet), vagy felgyorsul (nincs elég idő a megfelelő emésztésre, a víz és a tápanyagok kellő felszívódására).

Olyan anyagok halmozódnak fel, amelyek megkötik a vizet a bélben. Hatásukra a víz a bélfalon keresztül átszivárog a szervezetbe. Ennek az a következménye, hogy a vastagbélben nem tud besűrűsödni a bélsár, és vizes hasmenés jelentkezik.

Túl nagy a só és víz kibocsátás a bélnyálkahártyán keresztül vagy a bélhártya sejtjei nem képesek felvenni a vizet a béltartalomból.

Begyullad a bélnyálkahártya, ez másodlagosan különböző betegségek kísérő tünete is lehet.

Tejcukor érzékenység.

Hasmenés láz nélkül csecsemőknél jelentkezhet allergia miatt.

Reggeli hasmenés a kávé vagy tej elfogyasztása után is kialakulhat.

2020. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azóta ugyan valamivel jobb márde ez hasznos! Köszi. Hmm lehet nálam a bélmozgás a probléma.. a napokban kevesebbet mozogtam viszont sokmindent ettem, valamint azt olvastam, hogy a büdi bélgáz tényleg baktérium elszaporodást jelezhet.

Lehet probiotikum lenne a legjobb megoldás, hogy helyrerakja ami felborult.

2020. jún. 12. 16:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Rost! Nézz utána ettől jelentkezhet olyan, hogy kevés a széklet, de nem kötött. Vízben oldódó rostok hiányoznak. Lassult a bélmozgás, de nincs mi megkösse bennem a vizet ezért lágy kevés kaki jön létre. Több zöldség és gyümölcs kell!
2020. jún. 14. 18:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt a választ találtam egy kérdés alatt, ha valaki idetévedne (:
2020. jún. 14. 18:12
 5/5 anonim válasza:

1#

A CTRL C CTRL V jól működik ezek szerint, viszont a szöveg fele nem is a kérdésről szól. Csak gondoltam szólok, legközelebb ennél jobban azért.

2020. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!