Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kávé és cola függő is vagyok!...

Kávé és cola függő is vagyok! Napi 1 liter kávét és szintén 1 liter colat megiszok. Lehet ebből hosszú távon valami egészségügyi problémám?

Figyelt kérdés

Vizet is iszok, de nem tudom valamiért csökkenteni a kávé és a cola adagot ha nem iszom akkor zavart leszek, nem tudok koncentrálni. Reggel felkelés után nem tudok másra gondolni csak a kávéra és a colára, és gyomorgörcsben vagyok amíg nem jutok hozzá a koffeinhez. Volt hogy nem ittam elég koffeines italt olyan ideges lettem, hogy megütöttem ez miatt egy családtagomat. Ennyire durva lenne a koffein függőség? 15 éves korom óta koffein függő vagyok. De csak egy éve durvult el annyira a helyzet, hogy ütni is képes vagyok ha nem kapok koffeint. 19 éves vagyok most.

És mindig cukor mentes coca colát iszok és a kávét is mézzel édesítem, hogy egészségesebb legyen ha már vedelem....



2023. szept. 3. 13:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Még egy érdekes tünet, hogy elvileg a kávé víz elvonó de amig nem iszok addig durván száraz a szám, és miután ittam már jó. Emulik tole a szájszárasságom.
2023. szept. 3. 13:32
 2/3 Zcom09 ***** válasza:
Hát hosszútávon a sok koffein fogyasztás nagyon nem tesz jót. Szerintem megérné szép lassan csökkenteni a koffein adagodat. Apránként elkezdeni koffein mentes kávéra cserélni a sima kávéd egy részét . Így 1-2 hónap alatt elhagyhatod a koffeines kávét különösebb tünetek nélkül. Utána már egyszerűbb lesz leszokni a kóláról is.
2023. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Á, mi baj lehet napi 1 liter kávétól.
2023. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!