Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás, kaját, víz is. Miket...

Hányás, kaját, víz is. Miket tegyek, hogy legalább a víz maradjon meg, hogy ne száradjak ki?

Figyelt kérdés
estefelé kezdtem hánytam még először a vacsorát. Azóta kb óránként állandóan mosdó hányás, vizet iszok és jön ki hamarosan. próbálok aludni is. Hiába iszok egyszerűen nem marad meg a víz bennem. Számon érzem, száradok ki. Bármit eszek iszok a gyomrom fáj ameddig utat nem talál magának el tőlem.

2023. szept. 13. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit kevesebbet igyál egyszerre, ha tudsz, ha nem akkor próbálhatsz még jeget szopogatni. Ezt mentősök ajanlották nekem még. Ha "csak" óránként mész, úgy azért marad benned folyadék, akkor is, ha nem érzed. Állítólag csökkenti a hányingert és az is folyadék. Egyél kis sósat is, mert a sóháztartás felborul és hamar beszívja a szervezeted egyébként. Szőlőcukor is jól jön, de nem tömegével persze.


Ha hátul is kimegy a dolog az már nagyobb baj. Akkor lehet infúzió kéne, de azt kórházban, sűrgősségire menni.


Ha nem, akkor el fog múlni magától is kb. fokozatosan 24 óra ez az időszak. Csak a kiszáradásra kell figyelni mert az szívmegállást okozhat. Ezért kell inni és inni akkor is ha kijön. A háiorvost feltétlen felhívni amint tudod, bár neki nincs infúziója szerintem.

2023. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon keveset igyál egyszerre
2023. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyéb tüneted van még?
2023. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
10-15 percenként igyál 1 dl-t. Azt is kihányod ugyanúgy, mintha csak 1-1 kortyot innál, de addig is több felszívódik. Küldj le valakit patikába, hogy hozzon neked Normolytot, vagy ha egyedül vagy, cukros tea+ropi (a só és a cukor pótlás miatt)
2023. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Kortyonként igyál, és.ne vizet, picit sos teát.
2023. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáld meg a hideg kólát kortyonként. Mellé ropit.
2023. szept. 13. 12:58
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam*
2023. szept. 13. 13:06
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Te most magaddal beszélgetsz? Akkor már tényleg nagy baj van 🤣🤣🤣
2023. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem. Telóról írok és a szókiegészítőnél elnyomtam. De még mindig elég szarul vagyok .. bár talán a hasfájás enyhült.
2023. szept. 13. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Víz kortyonként, jég szopogatása, és igen, hideg kóla kortyonként. Vagy almalé. Próbálj aludni, hátha utána jobb lesz. :( Felnőtt ember azért nem szárad ki 1 nap alatt, de ha 48 óra alatt sem csillapodik a hányás, fordulj orvoshoz.
2023. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!