Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindent kihányok, még a vizet...

Mindent kihányok, még a vizet is! Mit kell tennem, hogy bennem maradjon egy kis innivaló, hogy ne száradjak ki?

Figyelt kérdés
Éjfélben hánytam először, akkor az aznapi vacsorám. Azóta egy óránként rendszeresen rohanok a mosdóba, mert visszajön a megivott víz. Közben aludni is próbálok. Hiába iszok minden hányásom után, nem marad bennem. Már érzem a kezemen, hogy kezdek kiszáradni.

2018. ápr. 21. 04:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
nagyon keveset igyál egyszerre
2018. ápr. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" óránként mész, úgy azért marad benned folyadék, akkor is, ha nem érzed.
2018. ápr. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Milyen más tüneted van még?
2018. ápr. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
10-15 percenként igyál 1 dl-t. Azt is kihányod ugyanúgy, mintha csak 1-1 kortyot innál, de addig is több felszívódik. Küldj le valakit patikába, hogy hozzon neked Normolytot, vagy ha egyedül vagy, cukros tea+ropi (a só és a cukor pótlás miatt)
2018. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Kortyonként igyál, és.ne vizet, picit sos teát.
2018. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld meg a hideg kólát kortyonként. Mellé ropit.
2018. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyéb tüneteim: akármit fogyasztok, rögtön elkezd fájni a gyomrom, egészen addig, míg ki nem ürül.

2018. ápr. 21. 10:29
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
A kóla ropinál csak a pálinka lenne jobb ötlet. Ekkora baromságot! Ilyenkor nem szabad enni amíg meg nem áll a hányás. A vízbe keverj egy kis sót meg cukrot mert a vércukor meg a nátrium szint is lemegy ilyenkor és könnyen elájulhatsz. Tudom, hogy nagyon rossz de próbálj folyamatosan inni, mert tényleg kiszáradsz. Akkor is ha kihányod valamennyi azért felszívódik. Én leveskockát coktam ilyenkor feloldani fél liter vízben és lamgyosan azt iszom mert abban van cukor meg só is. Plusz ha van otthon panangin tabletta az is segíthet. Abban van magnézium meg kalium amit.fontos pótolni kiszáradásnál. Ilyenkor a szénsavmentes áaványvíz is jó mert abban ks van kálium meg magnézium. Próbálhatsz még jeget szopogatni. Ezt mentősök ajanlották. Állítólag csökkenti a hányingert és az is folyadék. Hasmenésre smecte por vagy.bolus adtringens ami hat. Mindkettő vény nélkül kapható. Smecta por az erősebb. Ezek bevomatot kepeznek a beleken és megnyugtatják. Ha túl vagy a " műsoron" pár nap múlva javasolt egy probiotikum kúra és egy darabig a cukor kerülése nehogy a gombák szaporodjanak el benned a jótekony baktériumok helyett. Kitartást!
2018. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

Javaslom, hogy menj el sürgősségire, ott kötnek be infúziót, és sokkal gyorsabban túl leszel rajta.

Súlyosabb fertőzés esetén nem marad meg benned semmi, én is voltam így.

Nincs értelme otthon kezelgetni, mert nem lesz jobb, mivel az emésztőrendszert nem tudod kiiktatni, és fájdalmad van.

Az infúzió ezen segít, abban gyógyszert is adnak.

2018. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az infúzió tényleg jó, de mond már meg hogy menjen el szerencsétlen a sürgőssegire mikor mindkét irányból jön belőle minden és alig él? A sürgőssegin ráadásul kb. 8 órát kell várni mire foglalkoznak veled. Jártál már sürgősségin? Egyebként mentő sem jön ki. Én már próbáltam mikor halálfelelemig még ájulásig jutott a dolog. Azt ajánlották amit feljebb leírtam. El fog múlni magától is kb. 24 óra ez az aktív időszak. Csak a kiszáradásra kell figyelni mert az szívmegállást okozhat. Ezért kell inni inni inni akkor is ha kijön. Max a háiorvost lehet felhívni bár neki nincs infúziója szerintem.
2018. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!