Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumot szedtem 5...

Ariana99 kérdése:

Antibiotikumot szedtem 5 napig, egy nap 2x. Még mindig rosszul vagyok, miért?

Figyelt kérdés

Az orvosom felírt antibiotikumot, amit 5 napig szedtem és egy nap 2x, ennek a szedése már lejárt 2 napja, pénteken vettem be az utolsót éjjel. Azóta a fülem furcsa, nagyon érzékeny a hangok hatására, de főleg a zajosabb dolgokra, nagyon gyengének érzem magam, a szívem is folyton beszúr és fáj, a fejem szemem is, rossz a közérzetem .. A gyógyszert húgyúti fertőzésre kaptam, illetve meg is fáztam torok fájás, orr folyás -dugulás, tehát egyszerre kettő dologra is, és még mindig nem vagyok jól. Köhögés, orr folyás minden meg maradt kivéve a torokfájás. A húgyúti fertőzésről jelenleg nem tudok semmit mert majd megyek laborba vele, meg az miatt már voltam ezelőtt is vizsgáltatni, kezelni. De azóta se múlik el, kb 4 hónapja áll fent, és nem tudom hogy az össze kapcsolható e a jobb bordaív alatti nyomással vagy sem, de az is van.. És eléggé irritáló, ezzel voltam már ultrahangon is, amin először azt mondták hogy vesetágulatom van meg vesemedence gyulladásom illetve vesekő, majd másnap megint meg nézték és vesekő már nem volt és vesetágulat sem.. Fura.. de az az érzés még mindig ott van és nagyon rossz .. Valaki tudna tanácsot adni ezzel kapcsolatban? Vagy valakinek voltak ilyen tünetei?

Várom a válaszokat, előre is köszönöm!


24/L



#antibiotikum #megfázás #húgyúti fertőzés #Jobb bordaív alatti nyomás
2023. szept. 17. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert az antibiotikum felezési ideje (amíg elszaporodik kellő mértekben a testben hogy gyógyítson) 7-12 nap. Antibiotikumtol fugg. Pihenj es varj.

A túnetek egyébként már sima vírusra utalnak ami az oer, torok stb. Tehát azt nem is az antibiotikum fogja meggyógyítani hanem az immunrendszered és a sok pihenés. Az antibiotikum arra azért jó mert nem tud elfertozodni

2023. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A hosszan elhúzódó húgyúti fertőzés mögött állhat akar STD betegség is. Mindenképp érdemes lenne csináltatni egyet ez lehet egy Chlamydia is. Kb 1 héttel az antibiotikum elhagyása után ajánlott egy vizelettenyesztes is. Ha ezek is negatívnak akkor valamilyen anatómiai probléma is okozhat elhúzódó húgyúti fertőzést lányok esetében a hugycso anatómiája okozhat folyamatos fertőzést. Kitartást hozza, sok erőt. Kellemetlen, de meg lehet oldani.


Ami a mellkas stb fájdalmat illeti az pszichés lehet már, valószínűleg rá vagy pörögve a témára, ami érthető.


A torokfajas stb, nagyon sok C vitamint szedj napi 2000-2500 mg t D vitamint és igyál sok-sok folyadékot legyen az tea, ha cukorral iszod a fogmosásra is figyelj.


26/f

2023. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Azért vagy szarul,mert az antibiotikum hazavágta a bélflórádat.
2023. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!