Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula gyulladásom van, ami...

Mandula gyulladásom van, ami igen erős fájdalommal jár. Nehezen megy a nyelés is. Antibiotikunot kaptam a kezelésére, melyből napi 2-őt kell beszednem. Most szedtem be a 3. kapszulát, de eddig nem nagyon javult. Mennyi idő alatt fejti ki hatását?

Figyelt kérdés
2022. febr. 9. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen antibiotikumot kaptál? Hány db-os? Sajnos nem hatnak azonnal általában, viszont fontos hogy beszedd az egész dobozzal, akkor is ha a végén már úgy érzed semmi bajod.


Emellett nagyon sok folyadékot igyál és szopogass torokcukorkát.

2022. febr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még csak egy napja szeded. Türelem.

A torkodra szerintem is szopogass cukorkát. Vannak nagyon jók, amik azonnal hatnak. Nekem a Tantum Verde vált be. De biztos jók mások is.

2022. febr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot kaptál, nem csodaszert. Szedd szépen tovább az orvos által előlátott módon, amíg el nem fogy mind.
2022. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Addig szedd mig el nem fogy. Nekem októberben tüdögyulladásom volt, két hétig még az alap dolgok is nehezemre estek. Egy hetes antibiotikumot kaptam, 5 nap után tudtam végig aludni az éjszakát, mert annyira fulladtam hajnali 3 körül. Kb 4-5 nap mulva jobban leszel, de szedd be a gyógyszert mig el nem fogy
2022. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Cefzil 500mg 10db-ot írt fel nekem. Mellé Algopyrint szedek, valamint tantum verdét. Nagyon nehezemre esik az ivás, nyelni alig tudok mivel igen erős fájdalommal párosul.
2022. febr. 9. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Eröltesd a teát! Ki fogsz száradni, ha nem iszol eleget + egy cuki láz.
2022. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mandula gyulladasom van de nem írtak fel antibiotikumot ,voltam kórházba és házi orvosnál is. 2 hete tart ,és egy hete voltam kórházba. Azóta ugyanolyan és szenvedek:( nem értem miért nem írtak fel.
2023. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!