Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szorongás okozta erős szívdobo...

Szorongás okozta erős szívdobogás mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

Tegnap bementem a sürgősségire heves szívdobogással és mellkasi fájdalommal. 3-4 napja kezdődött ez a szívdobogás, amit konkrétan a torkomban érzek.

Ezt megelőzi, hogy görcsösen szorongtam az elmúlt 1 hónapban..

A nagy vérképem tökéletes lett, az ekg semmit nem mutatott, valamint a mellkas rötgenen sem volt elváltozás.

Volt, aki tapasztalt már ilyet? Valószínűleg a szorongás okozza? De normális, ha lassan már 1 hete tart?



2023. szept. 18. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Igen,szorongás. Akkor múlik el ha meg tudsz nyugodni.
2023. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én laza 5 hónapja vagyok így… a kiváltó okkal tisztában voltam/vagyok.

3x voltam kardiológusnál :

Szív UH, terheléses EKG, 24h EKG

Mindenhol negatív.

Sajnos annyira megviselt ez a pár hónap, hogy a kiváltó ok már a halvány emlékeim között sincs, inkább elkezdtem az egészségem miatt szorongani…Borzasztó

2023. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Rengeteg szív és érremdszeri tünetet okozhat az is, ha nemes egyszerűséggel nem iszol elég vízet, 2éven át jártam kardiológustóp kardiológusig ilyen tünetekkel, mindenki a szresszre fogta, ha azt mereszeltem mondani, hogy én aztán nem stresszelek, közölték, hogy rejtett okokból stresszelek és nem is tudok róla…

Egy öreg dokihoz jutottam akit sokan ajánlottak, megnézte a leleteimet, aztán az volt a kérdese, az első kérdése, mennyi vízet iszik fiatalember?

Mondtam, hogy kb 1 üveg ásványvízet…

Erre ő azt mondta, hogy minden 20kg-omra jusson 0.7liter minden egyes nap, tehát én 100kg voltam, így 3.5liter…

Rohadtul sokalltam, de azt mondta, igyam csak meg, és ha 2hét mulva is fenállnak a tüneteim, menjek vissza…

Ez 3éve volt, azóta sincs semmi tünetem, csak akkor ha valamiért elkezdek elfelejteni inni rendesen… de olyankor kicsit jobban odafigyelek és már el is múlik…

De a dühítő az egészben, hogy előtte 5kardiológusnál voltam, és egyiknek sem eszébe sem jutott ez a víz téma… pedig olyan bagatel…

2023. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!