Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum a fogamra, de...

Antibiotikum a fogamra, de közben megfáztam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egy frissen tömött fogam miatt antibiotikumot írt fel az orvos, de a kúra közepén elkaptam egy torokfájós-orrdugulós-lázas betegséget, amire ugye nem feltétlenül ajánlják az antibiotikumos kezelést. Most akkor hogyan tovább, ártok vele, ha elszedem, és nyilván hamarabb elfogy, mint a betegségem lefolyik, vagy hagyjam a francba már azt az másfél napot? Háziorvoshoz azért nem sietek feltétlenül, mert amúgy is itthon vagyok a babával, a tüneteket tudom kezelni, de ezzel most nem tudom, mit kezdjek.

2023. szept. 21. 09:37
 1/5 anonim válasza:
Fogorvost kellene felhívni szerintem, vagy aki felírta, azt.
2023. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem ajánlják? Természetesen szedheted tovább mindenféle következmény nélkül. Attól rezisztenciád nem lesz, ha ezt beszeded, de a másik betegség meg még tart, a tüneteid alapján meg vs. vírusos a fertőzés, ami a légutakat illeti. Háziorvoshoz ha nem tudsz menni, attól még felhívni fel lehet, hogy most mit tegyél, de nem fog mást mondani, minthogy ezt szedd végig és ennyi.
2023. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz. Főleg mivel vírusos a megbetegedésed, semmit jem számít az az antibiotikum
2023. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szedd végig ahogy a fogorvos előírta. Azt nem ajánlják, hogy ha vírusfertőzésed van (nátha, influenza) arra felesleges az antibiotikum, de neked nem arra írták fel.
2023. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit el voltam bizonytalanodva, de akkor ártani nem árt, ha már végigszedem! :)
2023. szept. 22. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!