Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van megoldás vagy tényleg...

Van megoldás vagy tényleg bele kell törődni?

Figyelt kérdés
Családtagom lába fekélyes, csúnya állandóan sebzett véres, trombózis is volt benne kétszer, és valami érgyulladás megy egyre feljebb, rossz a keringése és nehezen bírja a szíve. és azt mondták ha eléri a csípő magasságát ne mfogja bírni a szíve, kérlek segítsetek, van itt orvos vagy valaki aki érintett? Valaki ismer egy jó sebészt vagy bármi megoldás lehetne? Amputálni nem lehet a lábát mert vérhigítót szed, meg ezt nem is akarja, beletörődött. Én nem akarok beletörődni, nincs valami megoldás? Összetörtem, segítsen valaki ha tud:(

2023. szept. 22. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Én érsebészhez fordulnék ez ügyben mert ez nem sebészeti dolog hanem érsebészeti ami azért jóval másabb.

Budapest Városmajorban van szív és érsebészeti klínika Semmelweis kórházhoz tartozik. Ha oda eltudtok jutni valahogy, persze háziorvossal próbáljatok egyeztetni hogyan lehetne oda bekerülni mert van rá megoldás csak nem tudom hogy manapság hogyan működik. Ott azért jó orvosok vannak és sokkal rosszabb állapotban lévő lábat is hoztak már ott rendbe. Nagyapámat jó pár éve már egy teljesen más kórházból vitték oda mert neki szétdurrant egy ér a lábába és az okozott gondot és annak hegesedése annyira elzárta a vérútját hogy a lába combközéptől lefelé kezdett feketedni és elhalni, de mivel időbe került oda így egy jó fél napos műtéttel helyre hozták neki elég szépen.

2023. szept. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Komoly érsebésszel (sajnos ritka) megelőzhetők (lennének) az amputációk, de mivel nem ez jellemző, így az a legkönnyebb és legáltalánosabb eljárás, ha megszabadulnak a gondot okozó végtagtól. Hozzáteszem, sokszor ez is életmentő eljárás lehet! Itt nem szabad késlekedni, ha súlyos a probléma. Ismerek olyat, aki nem vette komolyan és belehalt, ráadásul fiatalon. :(
2023. szept. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Próbáljátok meg utánanézni a lárvaterápiának. Pár éve Szegeden csinálták (orvosi kutatóközpontban), Utána kéne nézni, létezik-e még, és a rokonotok alkalmas-e a terápiára. Sokszor elkerülhető vele az amputáció. Sajnos van egy ellenérzés a terápiával szemben sokaknál, még orvosok között is, pedig nagyon hasznos és kíméletes tud lenni.
2023. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Előző voltam: [link]
2023. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a szegedi ersebeszeten meg lehet eselyed, hogy megmentik azt a läbat, amugy meg könnyes bucsu...
2023. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok mindent amit lehet,valójában a szíve is nehezen bírja a terhelést a keringés miatt, és trombózis is volt a lábában, meg ugye cukros, és fekélyes a lábszára, a visszerek meg megjelentek a combján is. Meg vérhigítót szed. És azt jósolták a helyi orvosok, hogy a szíve nem fogja bírni a terhelést. Valójában meg amputálni nem tudom lehet-e így hogy vérhigítót szed, de attól tart, hogy akkor meg elvérzik. Megnézem ezeket a javasolt érsebészeteket, hátha komolyabban veszik ott és tudnak segíteni mint itt helyben.
2023. szept. 27. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!