Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tenyleg nincs màs megoldás a...

Tenyleg nincs màs megoldás a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim betegesek, messze laknak tőlünk. Az orszag ket vege kb. A közelmúltban nagyon megromlott az állapotuk és azt szeretnék az egyik unoka(én) költözzön oda gondozni oket. Rajtam kivul meg van ket unoka de ok kulfoldon elnek. Apukám szülei. Apunak nincs testvere ugyhogy csak mi vagyunk nekik. Én 26 éves vagyok. Azt mondtàk ha odakoltozok cserébe a házuk az enyém lehet majd ha meghalnak. Na most kitudja, lehet élnek még 10 évet. Ott leszek 36 evesen, keressek férjet meg szuljek is. Otthonba nem tudnak menni mert ahhoz keves a nyugdijjuk. Gondozot szinten nem tudnak felvenni emiatt. Tenyleg nincs mas megoldas? :/

#nagyszulogondozás
2021. okt. 17. 07:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Apukád kötelessége a gondozásuk, nem a tied. És ha nem köttök szerződést, akkor olyan sincs, hogy cserébe tied a ház, mert apád örökli.
2021. okt. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha otthonba költözéshez kevés a nyugdíjuk akkor apukádnak kell azt kiegészíteni. Ha odaköltözöl akkor mentálisan teljesen leépülsz, örökölni meg nem fogsz semmit. De szerintem nincs az a ház amiért 26 évesen megéri ingyen ápolónak szegődni 2 idős ember mellé ki tudja mennyi időre.
2021. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Dehogynem, eladják a házukat, és az árából mennek otthonba. De vannak egyházi szervezeteknek olyan otthonai, ahol sokkal kevesebbet vagy egyáltalán nem kell fizetni, mint egy magán otthonban. Állami, önkormányzati otthonok is vannak. Igaz, nehéz bekerülni. Amúgy meg, ahogy az első írja, apukád feladata ezt elintézni. Vegye magához őket pl, vagy helyezze el ő otthonban. Neked most kezdődik az életed, nem várhatják ezt el tőled. Mondj kategorikusan nemet.
2021. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

Vegyetek fel ápolót a nagyszüleid mellé.

Vagy másik opció, hogy apukád költöztesse őket hozzátok, majd akkor tudja gondjukat viselni.

Elég nagy taplóság, hogy a 26 éves lányára akarja rásózni a beteg szüleit,hogy ne neki kelljen elviselni az idősek rigolyáit,és ne neki kelljen majd pelenkázni őket.

2021. okt. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

1. Az én életemet felnőttként én irányítom, így aztán akarhatnak bármit, majd én eldöntöm hogy akarom e. Nem, nem akarnék oda költözni és két idős embert ápolni. A magam életét akarom élni.

2. Nem várnék senki halálára, megteremtem magamnak a feltételéket az életemhez.

2021. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Apukám mentalis beteg. Ő nem tud roluk gondoskodni
2021. okt. 17. 07:43
 7/30 anonim ***** válasza:
99%
Kérdező!Ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned apukádék, nélküled is meg fogják tudni oldani, csak így kényelmesebb lenne nekik.Azzal már nem foglalkoznak, hogy te hogy fogod magad ott érezni..
2021. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%
Kössenek valakivel eltartási szerződést, de ne veled! Biztos akadna valaki a lakhatásért meg a kecóért cserébe elvállalná.
2021. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom hogy működik mo.n, de nincs valami szociÁlis szervíz?
2021. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
99%
Miért lett mindenki lepontozva? A kérdező pontozgat, mert nem tudtuk, hogy apukája mentális beteg? Ez egyébként egyenlő azzal, hogy előbb utóbb az ő gondozás is rád fog szakadni. Ha az unokák feladata a gondozás, akkor pedig mi alapján mentesülnek a külföldön élők? Fogadjatok gondozót vagy vigyétek őket otthonba, a költségeket pedig osszátok háromfelé egymás közt.
2021. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!