Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más is tapasztalt már ilyet?

Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már jó pár éve van, hogy egyszer csak egy nagyon rövid időre megjelenik a látóteremben egy icipici elektromos folt. Volt tanulás/olvasás közben, de van, hogy sétálás alatt az utcán jön elő. Nem bekúszik a látómezőmbe, hanem mintha ilyen elektromos kisülés lenne, egyszer csak bevillan és amilyen gyorsan jött úgy is megy el. Nagyon pici, igazából semmit sem takar ki, olyan pici. Mindkét szememmel láttam már. Vagyis mindig csak az egyik szemem latómezejében villan fel.


Két éve diagnosztizáltak szklerózis multiplex-szel, akkor ezt mondtam a neurológusnak, de igazából ő se tudta mi lehet. Lehet akár az SM-től, de lehet mástól is.



Mostanában sajnos nagyon szorongok és sokszor van pánikrohamom is. Nemrég kezdtem el antidepit szedni, mellette nyugtatót. Tegnap mikor éppen pánikom volt ez a folt többször is megjelent. Meg úgy vettem észre, hogy az elmúlt időszakban gyakrabban láttam, mint előtte.


Szerintetek lehet ez a szorongástól/pániktól? Vagy, aki SM beteg,ti tapasztaltatok ilyet?


Kedden megyek a pszichiáteremhez, neki is meg fogom említeni, ő hátha tudja mi lehet.



2023. szept. 22. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
SM betegként nem tapasztaltam ilyent, de az nem jelent semmit. Ha a koponya MR-en nincs nyoma, akkor vélhetően nincs köze az SM-hez. Szemészeten nézetném meg.
2023. szept. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem aurás migrénnél van ilyen látótér kiesés, csak az fennáll órákig. A görcsös, hirtelen agyi érszűkület okozza. Legalábbis az esetemben. Nem tudom neked mitől lehet, csak állhat neked is ilyen a háttérben.
2023. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Uvegtest beverzes lehet. Retina levallasnak egyeb tuntetei is lennenek, ketto kozul csak az utobbi a veszelyes
2023. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1 Akkor szerintem nekem sem az SM miatt lesz, mert koponya MR-em az volt és akkor mondta volt a neurológus.


#2 Nekem nagyon rövid ideig van, tényleg csak egy villanásnyi ideig.


#3 És az üvegtest bevérzés az lehet évek óta?

2023. szept. 23. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, En fel eve latom a foltokat
2023. szept. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!