Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terheléses EKG alatt 213/110-e...

Terheléses EKG alatt 213/110-es vérnyomás tényleg rendben van?

Figyelt kérdés

11 percet tudtam tekerni, utána leállították a vizsgálatot, mert már kezdtem rosszul lenni. Duactan HCT 2x40/5/12,5mg és Coryol 2x25mg-rt írtak fel. Az orvos szerint nem kell aggódnom, mert ez nem szív betegség, de én ragaszkodtam volna egy szív CT vizsgálat kiírásához, mert a tüneteim nagyon rosszak, most is nyom a mellkasom és nehezen kapok levegőt, de az orvos szerint nincs rá szükség.


Azért aggódom eléggé, mert többször voltam már az SBO-n rosszullét miatt és tüdőembólia gyanújával is tartottak már bent megfigyelésen, illetve a családomban sok a szívbeteg, akik tüdőembóliában és szívinfarktusban haltak meg fiatalon. Ezért szerintem nálam fokozott lehet a kockázat. 39F



2023. szept. 23. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ők se mondták, hogy rendben van, arra kaptad a gyógyszered.

Ha a vérnyomásod magas, az nem szívbetegség. Ha annak lenne baja, látták volna az EKG-n. Ne legyél hipochonder és ne akarj okosabb lenni az orvosnál.

2023. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 De akkor mi okozz a a tüneteimet? Mert a jobb halántékom is meg van duzzadva már 1 hete. Mint orvos mondod azt, hogy ezekkel a tünetekkel nem kell foglalkozni?
2023. szept. 23. 22:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a felírt gyógyszerektől sem vagyok jobban egy cseppet sem.
2023. szept. 23. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Azt ugye tudod, hogy kb 1 hónap, mire a gyógyszer beállítja a vérnyomásod? Ne várj csodát 2 nap után.
2023. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!