Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet vakbélgyulladás?

Ez lehet vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán iszonyatosan görcsölt a hasam, és pici hőemelkedést is éreztem, továbbá hasmenésem is volt. Ma reggelre semmi bajom azon kívül, hogy néha bele-beleszúr a fájdalom a hasamba, de sokkal “lightosabb” módon. Még annyi, hogy most menstruálok, azonban korábban ilyen görcsöket nem tapasztaltam. Lehet vakbélgyulladás? Nem tudom eldönteni hosszas utánajárás után sem, hogy ez a fájdalom ez “megüti-e” a vakbélgyulladás mércéjét, vagy sem (tegnap hajszárításnál például nem bírtam állva maradni és muszáj volt leülnöm).Akinek volt már, le tudná írni a tapasztalatait? Azért is van kettős érzésem, mert mára már az apróbb görcsöket és a reggeli hasmenést leszámítva jobban vagyok.

2023. szept. 25. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Menstruációs görcs valószínűleg, nekem is nagyon gyakran okozott már hasonlót. Ha vakbél lenne, tegnap óta már valószínűleg belehaltál volna.
2023. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vakbél nem javul inkább erősödik. Úgy is meg nézheted magadnak, hogy a hasad megnyomod majd hirtelen el engeded (lehetőleg nem a vakbélnél), ha a nyomásra szűnik a fájdalom és a hirtelen el engedénél nagyon erősödik, akkor érdemes el menni dokihoz. De inkább mensis fájdalomnak vagy bél gyulladásnak tűnik
2023. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A helye sem mindegy.
2023. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jobb alul éreznél fájdalmat, nem enyhült volna, egyik barátnőmnek volt, onnan tudom. Be is lázasodtál volna.

Valamint tényleg egy módja az ellenőrzésnek: hanyatt fekszel, lábak felhúzva, hogy a talpaid lent legyenek. Finoman a bal alsó részen nyomd be a hasad, ha kisugárzik erős fájás jobbra, akkor esélyes. De már a lábad alig bírnád felhúzni.

Nem egyszer én is beijedtem ilyentől, mikor peteérésem volt, mert akkor egy oldali has szúrásom szokott lenni. :D

2023. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül vesemedence gyulladásom volt…
2023. szept. 29. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobbulást. Jó hogy el mentél dokihoz
2023. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. voltam, sajnálom kérdező, remélem jobban vagy már azért. Jobbulást!
2023. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!